Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Heino Jõgis

27.02.2013 | | Rubriik: Teated

In memoriam
Heino Jõgis
1928–2013

Meie keskelt on lahkunud innukas Eesti iseseisvuse ja vabaduse eest võitleja. 13. veebruaril 2013 lõpetas oma eluteekonna Kalifornias meile kõigile tuntud ja armastatud Heino Jõgis, kes kõigile väsimatult tutvustas ja jagas informatsiooni võõrvõimude poolt meie kodumaa vastu toime pandud kuritegudest.
Heino sündis 15. veebruaril 1928 Tallinnas kaugesõidukapten Karl Jõgise ja tema abikaasa Alma perekonda. Oma kooliteed alustas noor Heino Rakveres, sest ta isa oli määratud mereside ja Loksa piirivalverajooni ülemaks Toolsel. 1939. aastal puhkenud maailmasõja keerises tuli perekonnal põgeneda Saksamaale. Seal Augsburgi laagris elades lõpetas Heino 1947. a gümnaasiumi.
Edasi viisid õpingud noormehe Stuttgarti tehnikaülikooli, mis jäi lõpetamata, sest 1949. aastal avanes perekonnal võimalus asuda Kaliforniasse ja uus kodu leiti San Franciscos. Nüüd jätkusid õpingud Kalifornia ülikoolis Berkeleys ja Heino omandas 1951. a bakalaureusekraadi ehitusinsenerina. Sellele järgnes kaks aastat sõjaväeteenistust lennuväes insenerina, kui algas Korea sõda. Sõjaväest vabanenud, leidis Heino sobiva töökoha Standard Oil of California (Chevron) juures, jätkates samal ajal õpinguid ning saades 1957. aastal magistrikraadi.
Chevroni juures töötamine tähendas suuri ja huvitavaid projekte, kus Heino oli enamasti projekti eest vastutav juhataja. Pärast 35aastast teenistust siirdus ta 1986. aastal pensionile.
Meile on Heino enim tuntud kui tugev rahvuslane, kes alati aitas kaasa nii poliitilises kui ka rahvuskultuurilises tegevuses, olgu siis tegu kohaliku koguduse, seltsi, laulukooriga või juhtivamalt Eesti Rahvuskomiteega Ühendriikides, Lääneranniku Eesti Päevade ja paljude muude organisatsioonidega. Heino Jõgise eestlust hoidvat tegevust hindas Eesti Vabariigi president, tunnustades teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.
1960. aastal abiellus Heino Judith Leonardiga. Teda jäävad leinama lesk, tütar Kristi ja poeg Christopher lapselaste Kimberly ja Jamesiga.
Heino Valvur
San Francisco kogudusest

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)