Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam. Hans Henning Lüdig

23.12.2008 | | Rubriik: Teated

 Hans Henning Lüdig 28.5.1919–18.12.2008
Rahus ma heidan maha ning uinun, sest sina üksi, Issand, asetad mind julgesti elama. Ps 4:9
«Lahkunud on meie kiriku hea sõber, kauaaegse Sydney eesti koguduse õpetaja Hans Henning Lüdig,» teatab peapiiskop Andres Põder.
1986. aasta algul saabus eaka praost Einar Kiviste juurde prooviaastale õpetajaameti kandidaat Hans Henning Lüdig. Ta oli õppinud noorpõlves arstiteadust ja töötas vanaduspuhkusele minekuni Melborne’is tuberkuloosi- ja narkoravilas, õppis siis usuteadust Toronto Usuteadusliku Instituudi kaugõppe osakonnas ning sai õpetajaameti kandidaadiks.
Kiviste lahkumise tõttu jäi prooviaasta üsna lühikeseks ning H. H. Lüdig asus juba 1986. aasta esimesel poolel teenima Sydney Jaani kogudust abiõpetajana. Peapiiskop Karl Raudsepp ordineeris ta täieõiguslikuks E.E.L.K. õpetajaks 20. juulil 1986 Vana-Andrese kirikus Torontos ning Lüdig valiti järgmiseks Jaani koguduse õpetajaks.
Kui algul oli Hans H. Lüdig eesti ühiskonnale ja kogudusele Austraalias vähe tuntud, siis varsti õppis kogudus teda tundma kui abivalmit, heasüdamlikku ja kohusetruud õpetajat, oma olemuselt optimistlikku ja rõõmsameelset inimest. Koguduse tegevus kulges stabiilselt, kuid õpetaja Lüdigi ametiaja lõpupoole kahanes liikmete ja kirikuliste arv vananemise tõttu ja noori liikmeid ei tulnud juurde. Õpetaja Hans H. Lüdig teenis Jaani kogudust püüdliku hingekarjasena 13 aastat.
1999. aasta detsembris oli eaka õpetaja Hans H. Lüdigi lahkumisjumalateenistus. Kuni viimase ajani hoidis Hans Henning kontakti kodumaaga, viibides pea igal suvel ka kodulinnas Pärnus.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)