Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Ilutegija kaasab teisigi

12.10.2010 | | Rubriik: Persoon kaasajast, Uudised

Inge Sepp on Rapla koguduse ustav kaastööline. Siim-Tanel AnnusRapla koguduse käsitööringi juhendaja ja kauaaegne koguduse kaastööline Inge Sepp sai 75. sünnipäeval EELK tänukirja.
Iga Rapla kirikusse siseneja märkab altaril ja kantslil maitsekaid lilleseadeid, mille eest on Inge Sepp koos hea abilise Heli Sepperiga nädalast nädalasse hea seisnud. See on loominguline töö, mis pakub rahuldust ka tegijale endale.
Ande selleks ütleb Inge pärinud olevat oma emalt. Inge on käinud lilleseadekursustel ning teab, et juba värvi valikul tuleb arvestada nii kirikuaasta konteksti kui ka konkreetset püha. Visuaalselt mõjuvaks seadeks ei ole vaja sugugi palju kalleid lilli kokku kuhjata. Ka koduaia peenralt nopitud lihtsad õied võivad Jumala kojas lausa kuninglikena välja paista. Kui oma aias lilli napib, küsitakse julgelt naabritelt lisa ning seni pole keegi ära öelnud. Pigem ollakse rõõmsad, kui ka nende lilled nii esinduslikus ruumis nagu kirik paljudele silmailu pakkuda suudavad.
40 aastat tööd ämmaemandana
Rapla kirikuaia uhkuseks on Jaan Koorti loodud omanäoline Vabadussõja mälestussammas, õieti küll 1940. aastal hävitatu koopia. Sellegi ümbruse korrashoid on suvekuudel kahe vapra naise õlul.
Teine ilutegemise viis on Pärnumaal Laiksaares sündinud ning Mulgimaal Hallistes üles kasvanud Inge Sepal seotud käsitööga, mida ta on armastanud juba lapsest saadik. Ka selle ande ja oskused on ta pärinud nii emalt kui vanaemalt. Ingel on siiani alles taskurätikud, millele ta teise klassi tüdrukuna südamed peale tikkis. Üheksa-aastasena heegeldas ta koos emaga voodilinadele pitsid äärde.
Abja keskkooli lõpetamise järel läks Inge 1955. aastal Tallinna meditsiinikooli ning töötas seejärel 40 aastat Rapla haiglas ämmaemandana. Tema noorpõlveunistuseks oli saada kirurgiks või arhitektiks, kuid ta ei kahetse oma toonast valikut. Äärmiselt positiivse mõtlemisega inimesena ei põe Inge elus saamata jäänu pärast. Tal on kahest abielust kaks poega, viis lapselast ning kuueaastane lapselapselaps, kes elab koos vanematega New Yorgis. Selles maailmalinnas käis ta mõne aasta eest. Ingest reisihimulisemat inimest annab otsida. Alati on ta esimeste hulgas, kui koguduses midagi ette võetakse.
Kaks näitust aastas
Kui Vaike Veeorg 13 aastat tagasi Rapla koguduses käsitööringi käima pani, liitus ka Inge ning kujunes juhendaja paremaks käeks. Pärast Vaike lahkumist Raplast on Inge juhtimisel tegevust jätkatud.
Ülestõusmispühal ja advendiajal toimuvad käsitöö näitusmüügid on saanud omamoodi  koguduse visiitkaardiks, mis palju ostjaid kohale toob. Kevadel valmis punasepõhjaline kaunis pulmavaip, mis laulatuste ajaks altari ette pannakse. Tellimustöid on tehtud ka väljapoole. Kui Jumal lubab, toimub tänavu kolmandal advendipühapäeval Rapla pastoraadis käsitöö näitusmüük juba 25. korda. Põhimõte on algusest peale olnud see, et kogu müügitulu läheb koguduse heaks. Sügishooaega alustati hoopis lahedamates tingimustes. Ka esimesed kangasteljed on juba üles pandud.
Kui ma käsitööringi liikmete käest küsisin, mida nad Inges kõige enam hindavad, vastasid nad, et tal on väga hea organisaatorianne ning oskus naised tööle panna. Põhiline töö tehakse ära kodus. Kord nädalas käiakse koos, et üksteise tehtut üle vaadata, kogemusi jagada ja uusi teadmisi saada. Ka palve ja ühine piiblilugemine kuulub omavahelise osaduse juurde. Koguduse nõukogu kauaaegse liikmena on Inge Sepp ka pidev Eesti Kiriku tellija ja innukas lugeja.
Soovime ühele ilutegijale tema kuldseks elusügiseks rohket Jumala õnnistust!
Mihkel Kukk,
Rapla koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)