Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ilmunud on seinakalender «Eestimaa kirikud. 2013»

04.12.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Kirik on kalendrisarjaga jõudnud viieteistkümnenda väljaandeni.

1999. aastast peale oleme kodumaa pühapaikade seinakalendri kuulehtedel tohtinud imetleda kaunite jumalakodade pilte Eestimaa eri paigust: Harju- ja Virumaalt, saartelt ning Pärnumaalt, Järvast, Viljandimaalt ja mujaltki.
Oleme näidanud nii maa- kui ka linnakirikuid, rõõmustunud põliste ja uuemate pühamute ilust. Eks ole me hing ühes püha laulikuga hõisanud: «Kui armsad on sinu kojad, Issand!»
Meie kalendrid ei ole piirdunud üksnes luterlike kirikute vaadetega, vaid mõnelgi aastal kajastanud ka kodumaa mitmekesist sakraalset üldpilti – meenutagem pilte õigeusukirikuist Pärnumaal ning saartel. Uskumatu küll, aga ikka veel leidub Maarjamaal meie omagi kiriku kogudusekodasid, mis «Eestimaa kirikute» kalendrilehtedele pole jõudnud.
Järgmise aasta kalendris rändame ida- ja lõunapoolses Eestis, tutvustades pühakodasid, mis kirikliku alluvuse järgi kuuluvad kolme praostkonna – Tartu, Võru ja Viljandi – kogudustele: Torma, Palamuse, Laiuse, Põlva, Kambja, Taagepera, Helme, Võnnu, Maarja-Magdaleena, Kursi, Avinurme, Vara.
Kalendri on koostanud Sirje Simson, küljendanud Kristiina Krabi, fotod teinud Tõnis Nurk, Aldo Luud ja Sirje Simson.
Toimetus võtab vastu kalendri tellimusi aadressil sirje.kasemaa@eelk.ee, tel 733 7795. Üksikmüügi (1–9) hind on 2.40, müük alates 10 eks 2.20, alates 100 eks 1.90. Postiga saatmine maksab 3 eurot. Kalender tuleb müüki ka Pauluse raamatupoes Tartus, Logose poes Tallinnas, Apollos ja Rahva Raamatus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)