Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ilmunud on kogu perele mõeldud palveraamat

17.04.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

kaan.inddEELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus (LNÜ) on andnud välja perede palveraamatu «Iga päev sinu juures».

Kose koguduse õpetaja Mare Palgi tutvustab raamatut selle tagakaanel nõnda:
««Iga päev sinu juures» viib lugeja läbi kirikuaasta pühade ning peatub elusündmuste- ja olukordade juures, vaadates neid kristlase pilguga. Raamat, mille pealkiri tuleneb Jeesuse tõotusest Matteuse evangeeliumis 28:20, julgustab lugejaid palvetama ja tuletab meelde, et Kristus on meie lähedal nii argipäevadel kui ka pühapäevadel, rasketel kui ka rõõmsatel hetkedel.
Oma lapsepõlvest mäletan üht vaimuliku sisuga lastelaulu, mida laulis vanaisa mind oma süles kiigutades ja mu käsi kaasa plaksutades.
Lapsuke, aegsaste
õpi tundma Jeesukest.
Tänama, paluma,
käsi kokku panema.
Kui sa kord suureks saad,
küll sa siis ka seda näed,
et see polnud asjata,
mida õppin’d lapsena.
Meie ühiskonnas ei ole enamikul lastel usklikke vanemaid, vanavanemaid või ristivanemaid, kes oskaks usuga seotud küsimustele vastata ja vaimulikul kasvamisel toeks olla. «Iga päev sinu juures» püüab vähemasti osaliselt täita seda tühimikku. Siia kaante vahele on koondatud valik mõtisklusi, palveid, piiblisalme ja laule.»
Raamat on illustreeritud fotodega, seega on see ka ilus kinkeraamat. Raamatu autorid on Mare Palgi, Lia Kaljuste ja Titta Hämäläinen. Kujundanud ja küljendanud on Külli Saard. Raamat on praegu saadaval LNÜ kontoris ning konsistooriumis. Raamat maksab 8 eurot, ostes 10 eksemplari või rohkem, on ühe raamatu hind 7 eurot.
LNÜ väljaantud trükistega saab tutvuda kodulehel www.eelk.ee/lny.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)