Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Ilmunud on kaunis kinkeraamat

27.03.2012 | | Rubriik: Esileht, Uudised

 Eesti Kiriku toimetus on soome keelest tõlkinud ja kirjastanud emerituuri siirdunud Espoo toompraosti Marjatta Laitineni raamatu «Ta on tulnud meie sekka».

Marjatta Laitinen on raamatus keskendunud Jeesusele Kristusele, teeb seda poeetiliselt läbi iseenda ja oma tunnetuse. Aluseks on ta võtnud Soome kiriku lauluraamatu laulu «Vaiti kaikki palvokaamme» (Tasa kõik nüüd kummardagem). Saatesõnas kirjutab ta: «Kristlus kutsub meid uskuma ka Jeesuse jumalikkust. Sellele keskendub minu raamatki.»
Originaalist erinevalt on eestikeelse raamatu puhul kasutatud pilte, mis tutvustavad eesti lugejatele Helsingi toomkiriku ja Rovaniemi kiriku kuulsaid altarimaale, Tampere kiriku freskot «Haavatud ingel» ning autorile südamelähedase Lapimaa loodust. Kui lugeja on jõudnud viimase leheni, saab ta teada, miks ehib kaanepilti eestlase jaoks tundmatu lille jäätulika (Ranunculus glacialis) pilt. Raamatu on tõlkinud Lea Jürgenstein, keeleliselt toimetanud Sirli Lember, küljendanud Salme Uustare, kaanekujunduse on teinud Maarja Vannas, järelsõna kirjutanud Peeter Paenurm. Kõvakaanelise raamatu mahuks on 48 lehekülge.
Raamatut, mis maksab 5–6 eurot, saab osta otse toimetusest, Tartu Pauluse kiriku ja Tallinnas metodisti kirikus (Narva mnt 51) asuvast raamatupoest, Tallinna Jaani kirikust. Võimalus tellida ka postiga, lisandub saatekulu. Toimetus annab raamatut müüki ka kogudustele ja teistele organisatsioonidele.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)