Esileht » Arvamused » Arvamus »

Ilmateema jätkuvalt kuum

10.08.2010 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Selle suve meelisteema ilm tõusis eelmisel nädalal ülemisele pjedestaalile, vallutas meediakanalite uudiskünnised ning pakkus ammendamatut kõneainet vestlusringides. Vanadele inimestele tulevad meelde 1930ndate kuumad ja kuivad suved. Nooremad, kel kogemused maailmas ringiseilamisega, tõmbavad paralleele Tai, Mehhiko ja India klimaatiliste oludega ning imestavad, et Eesti looduses veel gekot kohata ei anta.
Eesti ilmajaamad teevad statistikat ning võrdlevad uusi näite seni püstitatud kuumarekordiga. Ametlikuks absoluutseks laeks on Võrus 1992. aastal fikseeritud 35,6 ºC. Selle kuumatähise piirimail oleme möödunud päevad ka veetnud. «Veel kuumemaks läheb kui täna,» kuulutas laupäevaõhtuses «Aktuaalses kaameras» sünoptik Taimi Paljak, kutsudes inimesi üles ettevaatlikkusele päikese tarbimisega. Õpetaja Meelis-Lauri Erikson kinnitas Kadrina alevi vahele sildi, kus kutsub ristirahvast jumalakotta ennast turgutama. Kirikumüüride vahelisse jahedusse peibutavad ka Eestis kontserdituure tegevad muusikud. Jassi Zahharov ja Ivo Linna ei jõua pühakoda musitseerimise paigana Põltsamaa ja Kuressaare kiriku näitel ära kiita.  
Pühapäeva õhtuks ärkas loodus oma letargiast ning lõi pilvealuse sumu sähvivate piksepiikidega laiali. Kõmas äike ja kallas paduvihma ning võimsad tuuleiilid räsisid puid ja pillutasid oma teele jäävaid esemeid. Meteoroloogid tõmbasid paralleele 2002. aasta tormiga ning päästeamet oli raskustes ohtratele väljakutsetele reageerimisega. Tuli teateid ka inimvigastustest. Väike-Maarjas viis torm kiriku tornikiivri, mis paiskus lähedalasuva leinamaja peale.
Ise olin teel Elvast Tartusse, kui buss sõitis justkui slaalomit, et mahalangenud puudest turvaliselt mööduda.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)