Esileht » Uudis » Uudised »

Iirimaa eestlased pidasid jumalateenistust

27.02.2008 | | Rubriik: Uudised

Iirimaal elavad eestlased tunnevad puudust eestikeelsest jumalasõnast, selgus eelmisel laupäeval Dublinis, kus peeti juba teist korda eestikeelset jumalateenistust.23. veebruaril kogunesid Dublinis ja selle lähikonnas elavad eestlased, sealhulgas Eesti saatkonna töötajad, St. Finiani, saksa luterlikku kirikusse eestikeelsele jumalateenistusele, mille pidas praost Lagle Heinla.
Praosti hinnangul oli jumalasõna kuulamas 25 inimest, toimus armulauaga teenistus. «Kõik jäid väga rahule,» ütles praost Heinla, kelle sõnutsi oli see juba teine eestikeelne jumalateenistus Iirimaa pealinnas viimase paari kuu jooksul.
Jumalateenistusele järgnes eestlaskonna koosviibimine Lutherhousis. Pikemast vestlusringist selgus praosti sõnul, et Iirimaa eestlased – enamik sinna asunud viimasel kümnendil – ootavad ja loodavad ka edaspidi kirikutalitusi ning üldse eestlaste koondamist ja aktiivsemat kogukondlikku läbikäimist. Esimene eestikeelne jumalateenistus toimus Dublinbis jõulude ajal.
Lagle Heinla hinnangul on Iirimaal praegu palju tegusaid ja tublisid noori eestlasi, kes tegutsevad väga erinevatel elualadel: on lapsehoidjaid, üliõpilasi, autojuhte. «Isegi oma korvpallimeeskond on olemas, nad mängivad kohalikus liigas,» lisas praost rõõmsalt.
Et tööpõld Briti saartel on lai, seda koges ta juba varemgi, sest soov ka jumalasõna kuulata jõudis temani juba eelmisel sügisel. Kas sellest kujuneb uus eesti kogudus, näitab aeg.

Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)