Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

III Lepnurme muusikapäevad 2007 Räpinas

22.06.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

28.–29. septembrini võõrustab Räpina Miikaeli kogudus eesotsas praost Urmas Nageli ja kirikumuusik Kristiina Nageliga III Hugo Lepnurme muusikapäevadest osavõtjaid. Hugo Lepnurme Muusikaühing korraldab muusikapäevi juba kolmandat aastat eesmärgiga ühendada kirikumuusikuid erinevate teemadega foorumil, pakkuda enesetäiendust, üksteisega kohtumisi ja esinemisvõimalusi ning leida lõimumist eri kultuurhariduslikel tasanditel oma koguduses ja paikkonnas.
Eelmistel kordadel on kokku saadud Põltsamaal ja Kuusalus, teemadeks «Kirikumuusik koguduses ja paikkondlikus kultuuriruumis» ja «Milline orel on pillide kuningas». Seekordsetel Lepnurme muusikapäevadel «Kirikumuusik – Jukebox» keskendutakse vajalikele praktilistele oskustele tänases koguduses ning kavas on töötoad psalmimuusikast, koraaliloomingust pulmamarssideni, kontsert ja jumalateenistus, paadisõit kiriku juurest mõisani, jalutuskäik Räpina mõisapargis ja muud põnevat.
Toi koraalikonkurss
Roman Toi väljakuulutatud uute koraalide konkursile, mille peaauhind on maestro poolt välja pandud 50 000 krooni, loodetakse esitada koraaliloomingu töötoas valminud koraalid.
Töötubade loomingut on kavas kasutada ka mihklipäeva ja ühtlasi Räpina kiriku aastapäeva jumalateenistusel 29. septembril. Räpina kiriku kontsertorelil antakse ka tunnine pulmamarsside kontsert.

Ootame kaasa lööma kõiki kirikumuusikuid ja teisi huvilisi. Töötoad võiksid huvi pakkuda ka kirikuõpetajatele. Muusikapäevadest täpsemat informatsiooni anname augustis.

Elke Unt

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)