Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

III Balti teoloogiakonverents Klaipedas

30.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

27.–29. oktoobrini toimus Klaipedas (Leedu) kolmas Balti teoloogiakonverents, mille üldteemaks oli „Luterlik identiteet: ühtsus usus ja usutunnistuses“.

Konverentsist võtsid osa Leedu, Läti ja Eesti luteri kiriku vaimulikud. Eestist osalesid Enn Auksmann, Toomas Nigola, Illimar Toomet ja Veiko Vihuri.

27. oktoobril toimus Klaipedas ka Balti luteri kirikute piiskoppide ning Luterliku Maailmaliidu peasekretär Ishmael Noko ja president piiskop Mark Hansoni kohtumine, kus keskenduti Balti kirikute ja LML-i suhete küsimustele. EELK-d esindasid peapiiskop Andres Põder ja kantsler Urmas Viilma. Nii LML-i juhid kui Balti kirikupead tervitasid teoloogiakonverentsist osavõtjaid.

Konverentsi ettekanded keskendusid luterlikule identiteedile nii eksegeetilisest, eklesioloogilisest kui Balti kirikute ajaloo aspektist. Fort Wayne’i teoloogiaseminari eksegeetika õppejõu Charles Giescheni ettekanded oli pühendatud luterlusele omasele kristotsentrilisele pühakirjamõistmisele ja Ilmutusraamatu tõlgendamisele luterlikust aspektist. Charles Evanson kõneles teemal „Armulaud ja kiriku ühtsus“. Darius Petkunase ettekanne oli pühendatud Leedu luteri kiriku ajaloole ja selle identiteedi kujunemisele. Riia Lutheri Akadeemia rektor William Weinrichi ettekanne kandis pealkirja „Jumal ei loonud surma: lepitus Athanasiose De Incarnatione järgi“.

Sandra Gintere ja Veiko Vihuri kõnelesid Läti ja Eesti kiriku luterlikust identiteedist. Leedu kiriku piiskop Mindaugas Sabutis andis ülevaate kirikute ja Euroopa Liidu suhetest ning murettekitavatest arengutest seoses inimõiguste ja isikuvabadustega. Ta avaldas ka isiklikku arvamust, et Euroopa Liit on teel totalitaarse ühiskonnakorralduse poole ning et kirikud ja kristlased peaksid selleks valmistuma.

Neljas Balti teoloogiakonverents toimub 2009. aasta oktoobris Jelgavas, viies konverents peaks toimuma kahe aasta pärast Pärnus.

http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=553&Itemid=1

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)