Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

II Tallinna Bachi nimeline muusikafestival

02.01.2013 | | Rubriik: Teated

1.–7. jaanuarini toimuv festival on omalaadne ja ilus uusaastatervitus kõigile tallinlastele ning linna külalistele. Festivali korraldavad Ars Musica Estonica, Tallinna linnavalitsus ja Eesti Kunstimuuseum.

Festivali raames toimub 15 erinevat kontserti. Lavale astub üle 20 tuntud muusiku, nende hulgas Andres Uibo, Ulla Krigul, Ene Salumäe, Denis Kasparovitš, Andres Mustonen, Mari-Liis Uibo, Arvo Leibur, Anto Õnnis, Ka Bo Chan, Tõnis Kaumann, Aarne Ots, Oksana Sinkova, Olev Ainomäe jt. Festivalil osalevad maailmamastaabis tuntud Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning külalismuusikud Edouard Oganessian (orel, Prantsusmaa), Peter Van Dijk (orel, Madalmaad) ja Daniel Reuss (dirigent, Madalmaad).
Kontsertide programmis on Johann Sebastian Bachi erinevad teosed: monumentaalsed helitööd orelile, viiulisonaadid, partitad tšellole, kontsert kahele viiulile orkestriga, flööditeosed, aariad «Jõuluoratooriumist», kantaadid, motetid koorile jm. Festivali kunstiline juht on professor Andres Uibo. Vt ka Eesti Kirik nr 50, 12.12.2012.
2.1. kl 19 õhtukontsert Niguliste kirikus.
3.1. kl 19 õhtukontsert Niguliste kirikus.
4.1. kl 19 õhtukontsert Niguliste kirikus.
4.1. kl 21 Bachi muusika küünlavalgel Jaani kirikus.
5.1. kl 19 õhtukontsert Niguliste kirikus.
6.1. kl 19 oreligala Niguliste kirikus.
Soodustus kehtib vastava dokumendi alusel õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, invaliididele ja nende saatjatele. Lastele vanuses kuni 7 eluaastat on sissepääs tasuta.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)