Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Iga inimene on koguja

28.09.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Alates möödunud aasta kevadest toimuvad Pärnu Eliisabeti koguduses igal teisipäeval osadusõhtud.

Osadusgrupp aastapäeva aiapeol. Foto: Eha Võime

Osadusgrupp aastapäeva aiapeol. Foto: Eha Võime

Mis on osadus? Kes vajab osadusõhtut? Tegelikult vajab seda igaüks, sest iga inimene on koguja. Kogume muljeid, mõtteid, emotsioone, aga tihti võib olla nii, et me ei saa neid jagada. Tore on lugeda üksinda, kuid veel toredam on loetut jagada. Hea on palvetada oma kambris, kuid veel parem on palvetada koos teiste kristlastega.
Seoses sellega tulevad ikka meelde Jeesuse sõnad Matteu-se evangeeliumist: «Tõesti, taas ma ütlen teile, kui iganes maa peal kaks teie seast on ühel meelel mingi asja suhtes, mida nad iganes paluvad, siis nad saavad selle minu Isa käest, kes on taevas. Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel.» (Mt 18:19–20)
Kogujad vajavad jagamist, vaid jagades saab koguja tõeliselt rikkaks. Kristlaste ülesanne maailmas on kirjas misjonikäsus (Mt 28:19–20).
Osadusõhtud on suurepärane võimalus vestelda usuteemadel ning õppida end väljendama usuküsimustes, olla koos palves, jagada elust ja raamatutest leitud mõtteid ja emotsioone. Kõik on kutsutud osa saama jagamise rõõmust.

Maret Vain
,
koguduse liige,
UI üliõpilane

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)