Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ideede võistlust tasub korraldada

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kantsler Urmas Viilma (paremal) tunnustab Aivar Tähnast, kellel on soov pakkuda transporditeenust kodukandi liikumispuudega inimestele ning aidata abivajajaid näiteks küttepuude varumisel ja kohaletoimetamisel. Riina Sildvee
Kui kõik hästi ja kavakohaselt läheb, siis saab EELK konsistooriumi diakooniatalituse selle aasta ideekonkursi «Teeme koos!» tulemusena umbes poole aasta pärast tööd rohkem kui poolsada inimest.

Et idee ei jääks ainult ideeks, järgneb autoreile kõigepealt koolitus, mille käigus senine töötu õpib koostama oma ideele äriplaani, õpib üldse kõike projektiga seonduvat, n-ö projektipõhist elustiili. Tegelikult on see suures osas Eestist juba üsna levinud ja ilmselt levib veel. Koolitajaks on usuteaduse instituudi töögrupp, lähemat infot saab Kerstin Kaselt.
On vaja saada vastused küsimustele, kuidas olla iseendale tööandjaks ja mida pakkuda teistele kasulikku. Diakooniategevusele laiema tähenduse ja sisu andmine on äärmiselt oluline selleks, et selle all ei mõeldaks tasuta jagatavat halva maiguga kohvi ja kummaliselt lõhnavaid peetud rõivaid. Mõtlema, kuidas diakooniast saaks inimesi ühendav pidevalt tegutsev liikumine eri piirkondades, ärgitas diakooniatalituse juht Avo Üprus.
Sel aastal on ideedest jõulisim käivitunud juba konkursi käigus – on avatud vaimulikel väärtustel põhineva toomkooli esimene klass Püha Miikaeli kooli alluvuses ja tihedas koostöös Vanalinna hariduskolleegiumiga. «See on esimene samm toomkooli iseseisvumisel,» ütlesid projekti eestvedajad Ove Sander ja Urmas Viil­ma
Peaauhinna ideekonkursil sai Aune Mark, kes näeb vaimusilmas Vaida palvemaja taastamise vajadust lisaks ühispalve paigale inimesi mitmel põhjusel ja vajadusel kokku toovaks keskuseks. «Küla on näiliselt koos, kuid kõik käivad eraldi linnas tööl, igaüks ajab oma asja, nii ei toimi naabrivalvegi, tingimata on ühe küla rahval vaja kohta, kus kokku puutuda,» ütles autor.
Kodupaiga jaoks tähtis, hästi läbi mõeldud on Aivar Tähnase ideekavand Ahunapalust. See on eraldi asuv maanurk Võnnu ja Räpina vahel, kus tihti vajatakse liikumispuudega või vanematele inimestele eri­transporti, aga ka aia või katuse kohendamist, küttepuude varumist talveks.
«Seal on mehi, kes teeks seda tööd, sama transporti saaks kasutada teisel suunal metsatööliste sõidutamiseks, et poleks tühisõitu,» ütles Tähnas. Ta tahaks idee teostamisele asuda võimalikult ruttu.
Jaanus Kangur selgitas oma ideed lepitusest. «Viies omavahel kokku autoõnnetuses hukkunu omaksed ja süüdlasest autojuhi, ei too see kadunud inimest mõistagi tagasi, kuid teeb mure inimeste hinges siiski pisut kergemaks.»
Kogemustest rääkis eelmise aasta idee edukalt teostanud Andres Õis. Tunnustused jagas kätte kantsler Urmas Viil­ma, õnnistussõnad ütles peapiiskop Andres Põder.
Ideede käivitamiseks asuvad autoreile appi projekt Innove, konkurssi korraldav diakooniatalitus, töötukassa, kohalik omavalitsus, piirkonda hästi tundev kirikuõpetaja. Kuigi ideekonkurss praegu lõppes ja asi läheb tegelikkuse tasandile, on jätkuvalt oodatud head mõtted, need ei pea küsima ühestki tähtajast.
Juune Holvandus