Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Hukkunud politseinike nimed saavad mälestustahvlile

30.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Paide Püha Risti kirikus toimub reedel teenistusülesannete täitmisel hukkunud politseiametnike mälestustahvlite pühitsemise jumalateenistus.

Kiriku seinale asetataval ühel graniittahvlil on esimesel Eesti ajal teenistusülesannete täitmisel ja Nõukogude Liidu vangilaagrites hukkunud 29 ja teisel taasiseseisvunud Eestis hukkunud 19 politseiniku nimed.

"Hukkunud politseinike mälestustahvlid Paide Püha Risti kirikus jäävad alatiseks meenutama neid, kes on oma elu andnud töökohustusi täites või kes oma ameti tõttu vangilaagritesse viidi ja sealt tagasi ei tulnud," ütles politsei peakaplan Jaan Jaani.

Tema sõnul on nüüd koht, kus neid kõiki rahus mälestada ja neile austust avaldada.

Mälestustahvlite autor ja töö teostaja on Pärnumaa skulptor Ülo Kirt. Tahvlid läksid maksma 30.000 krooni, millest 12.000 tasus politseiamet ja 18.000 annetasid politseiorganisatsiooni töötajad. See näitab, kuivõrd oluliseks peavad töötajad oma hukkunud kolleegide mälestuse jäädvustamist.

Taasiseseisvunud Eesti vabariigi ajal teenistuskohustusi täites hukkunud politseinikele on 1995. aastal püstitatud Mäo mälestusmärk, mis asub suure liiklusega maantee ääres, mistõttu on seal mälestustseremooniaid ebamugav korraldada.

Kell 14 Paide kirikus toimuvale jumalateenistusele eelneb Mäo mälestusmärgi juures kell 13.30 algav mälestustseremoonia, mis on pühendatud teenistusülesannete täitmisel hukkunud politseiametnikele.

Mälestustahvlite pühitsemise talitust juhib politsei peakaplan Jaan Jaani, üritusel teenivad ka Lõuna prefektuuri kaplan Valdo Lust ja Ida prefektuuri kaplan Ago Rand. Kohal on ka politseiorkester.

12. novembril tähistab Eesti politsei oma 90. aastapäeva. Mälestustahvlite avamine Paide kirikus on juubeliürituste esimene oluline sündmus.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)