Esileht » Uudis » Uudised »

Hommikusöök võimus ja vaimus

03.12.2003 | | Rubriik: Uudised

Kadrioru lossis toimus esmaspäeval, 1. detsembril riigi- ja kirikutegelaste ühine palvushommikusöök, mille korraldasid Eesti Evangeelne Allianss koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga.
Hommikusöögist võtsid osa president Arnold Rüütel koos abikaasaga, peaminister Juhan Parts, Riigikogu liikmed, ministrid, Tallinna linnavolikogu, omavalitsuste ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Põhjus, miks tullakse kokku, on lihtne ja samas väga oluline, ütles EEA president Meego Remmel. Ühise laua ümber koos olles saab üksteisega lähemaks, saab üheskoos palvetada oma maa ja rahva ja riigivõimu esindajate pärast.
Tervitussõnad ja avapalvuse pidas Riigikogu liige, Tallinna Peeteli koguduse õpetaja Avo Üprus. Tervitussõnad palvushommikusöögist osavõtjatele lausus EKNi president piiskop Einar Soone. Pärast einet kuulati muusikat. Esinesid kirikumuusikud Tuuli ja Leena Saar ning Marika Vardja.
Muusikute järel sai sõna ürituse peakõneleja Christian Jensen, keda tutvustas koosviibijaile Riigikogu liige ja külalise isiklik sõber Tunne Kelam. Christian Jensen on aastaid tegutsenud USA presidendi palvus-hommikusöökide meeskonnas. Ta pidas ka jutluse. Ühislauluna kõlas Eesti riigi hümn. Koosviibimine lõppes ühise palvega Eestimaa, rahva ja poliitikute eest.
Palvushommikusöök leidis Eestis aset teistkordselt. Esmakordselt toimus see möödunud aasta lõpus Tallinnas Estonia talveaias. Eesti Evangeelse Alliansi presidendi Meego Remmeli sõnul on taolised palvushommikusöögid, kus saavad kokku riigi- ja kirikutegelased, maailmas laialt levinud, eriti tuntud on need Ameerika Ühendriikides. Ta kinnitas, et samasugust palvushommikusööki on korraldatud ka naaberriikides Lätis ja Leedus.
Meeli Pärtelpoeg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)