Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Hommikud kohvitassi ja sõnumiga

19.12.2007 | | Rubriik: Uudised

Eestis on traditsiooniliseks muutumas palvushommikusöögi korraldamine, kus on koos vaimulikud ja ühiskonnaelu eliit.3. detsembril toimus nelipühi kiriku konverentsikeskuses kuuendat korda palvus-hommikusöök, mille kutsusid kokku Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Kirikute Nõukogu. Maitsvat hommikusööki ja head muusikat nautima kogunes riigikogu, europarlamendi ja vabariigi valitsuse liikmeid, vaimulikke ning tuntud ühiskonna- ja kultuuritegelasi. Oma kohalolekuga austas kogunemist president Arnold Rüütel abikaasaga.
Olema eeskujuks noortele
Erinevalt eelmistest aastatest oli üritus seekord nooruslikum ja rohkem tulevikku suunatud. Muusikat tegid noored staarid Birgit Õigemeel, keda klaveril saatis Joel Remmel, ning Rebecca Kontus koos Matis Metsalaga. Ürituse jooksul valmis koomiksikunstnik Zildre joonistus Eestimaa tulevikust. Ettekande esitas noorteühenduse Going Up rahvuslik juht Märt Saar.
Eestimaa käekäigu eest palvetasid noortejuhid erinevatest konfessioonidest. Noortejuhi ettekanne oli vahetu, positiivne ja julgustav. Rahvuslike palvus-hommikusöökide traditsioon sai alguse ligi 30 aastat tagasi USAs. Tänaseks on see levinud üle maailma.
Koos omavalitsusega
Eestis on hakatud korraldama ka piirkondlikke palvus-hommikusööke. 10. detsembril toimus Rapla maavanema Tõnis Blanki eestvedamisel Rap-las advendihommik, mis sisult palvus-hommikusöök oli. Kõnelesid prof Ülo Vooglaid, Eesti Panga nõukogu esimees prof Mart Sõrg, kohalik ärimees Avo Kull ja Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet.
«Rahvuslike palvus-hommikusöökide n-ö maaletooja Miquel Zajas käis juba kevadel meie maavanema juures rääkimas ja julgustamas ka kohalikul tasandil seda korraldama. Moodustasime siis maavanema juurde väikese töögrupi ning esimese korra kohta läks minu arvates asi kenasti korda, kuigi oli ka kahtlejaid ja umbusklikke, eriti omavalitsuste poole pealt,» kirjeldas Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk idee sündi.
«Meil pakuti see üritus välja advendihommikuna, mis andis asjale kindlasti positiivse fooni. Rapla maakonnas on olnud aastaid tavaks, et koguduste ja omavalitsuste esindajad saavad maavanemaga iga aasta alguses terveks päevaks kusagil koguduses kokku ja arutavad ühiseid tööasju. Lisaks vaimulikele oli seekord kohal suur osa maakonna äri-, poliitika- ja vaimueliidist. Loodan väga, et sellest kujuneb ilus traditsioon,» sõnas Kukk.
Uuel aastal, 7. jaanuaril kell 8 leiab aset Tartu palvus-hommikusöök Atlantise restoranis. «Kolmas aasta juba – kolmekuningapäeva paiku, nagu traditsiooniks kujunenud,» täpsustas EEA president pastor Meego Remmel Eesti Kirikule.
Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)