Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Holger Oidjärv otsib oma elus terviklikkust

25.01.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Holger Oidjärve hobiks on ikoonimaalimine. Tema töödest on nüüd valminud näitus.Viimsi kirikus on 12. veebruarini üleval koguduse nõukogu liikme Holger Oidjärve näitus «Kalligraafia, ikoonid ja muu…».

Ühel meditatsiooniseansil öeldud Holger Oidjärvele, et homme lähed ikoonimaalimise kursusele. Järgmine päev olnudki Holger Tartus katoliku koolis, kus soomlanna Helena Hirvoneni juhendamisel valmis esimene ikoon. Mäletamist mööda oli siis aasta 2005. «Ma ise ei usu, kuidas siis oma esimese maali valmis sain,» tunnistab mees.
Edasi jätkus kursus Soomes Alis Kepolase käe all, kes jagas Kreeka koolkonna õpetust, tulemuseks kaks ikooni. Edasi jätkas koolitust Sirje Säär ja nüüdseks on algajate rühmast kasvanud välja edasijõudnute grupp ja Holgeril käsil kümnes ikoon. «Annaks Jumal Sirje Säärile jõudu jätkata,» tunnustab õpilane õpetajat.
«Ikoon on omapärane maailm, silla looja siin- ja sealpoolsuse vahele. Enne maalima asumist palvesse jäämine, palves olles maalimine ja palvega joonistamise protsessist välja tulemine annab erakordse kogemuse Püha Vaimu osadusest,» ütleb Holger Oidjärv.
Kogetavat on raske kirjeldada, sest Jumalat ei saa panna mõnesse sõnasse. Aga kindlasti aitab joonistamine ennast vaimselt arendada, nagu ka palverännakud, millest käik Kreekasse Athose mäele kloostrisse oli Holgeri sõnul eriliselt võimas. See oli nagu hinge puhastamine, et hinnata oma elu.
Moskvast saadud insener-geodeedi diplomiga Holger Oidjärv on hinnatud joogaõpetaja. Kunstipisiku sai ta koolipõlves ja joonistamine hobina on teda saatnud kogu elu. Uusi väljakutseid otsides jättis Holger Oidjärv 1990ndatel Tallinna Jaani koguduse ja temast sai oma kirikut rajama hakkava Viimsi koguduse liige.
Rita Puidet     

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)