Esileht » Uudis » Uudised »

Hõiskamisega Jumalat kiites

24.08.2011 | | Rubriik: Uudised

Uuele kellale on graveeritud tekst «Õnnis on rahvas, kes tunneb püha hõiskamist!».Möödunud pühapäeval peeti Läänemaal Martna kirikus pidulik jumalateenistus, kus pühitseti ka kiriku uus kell.
Nagu mitmes teiseski pühakojas, on Martnas juba kaks kella olemas ning uus hakkab kuulutama neile lisaks. See loodetakse paari nädala pärast torni saada.
Pidulik sündmus oli Martnasse toonud hulgaliselt külalisi, endisi töötegijaid ja uusi huvilisi. Kellade maaletooja Toomas Mäevälja sõnul on see tema töö 26. uus kell, mida häälestada ja paigale panna. Nagu eelmisedki on ka see valatud Saksamaal.
Jumalateenistusel teenisid assessor praost Tiit Salumäe, Põhja-Elbe kiriku Kesk-Euroopa ja oikumeenilise töö juht Christa Hunzinger Saksamaalt, õpetaja Kari Tynkkynen ning Martnas varem teeninud Katrin-Helena Melder Järva-Jaanist ja Peeter Paenurm Tartust.
Teiste hulgas oli Ühendriikidest sündmust austama tulnud ka Martna ennesõjaaegse õpetaja Eduard Linnu tütar Mirjam koos abikaasa Arne Lagusega.
Muusikaga rikastasid pidulikku koosolemist Martna koguduse naiskoor ja Tartu Maarja koguduse kammerkoori Soli Deo Gloria esindus Vesta Volteini juhatusel. Orelil teenis Lia Salumäe.
Pühapäevane kirjakoht, mis kõneles talentide kasutamisest, sai ka Peeter Paenurme jutluse aluseks, kes kutsus tundma oma talente ja neid nii üksikisiku kui rahvana ka kasutama.
Toomas Mäeväli kõneles pidulikul koosviibimisel pastoraadis kellade valmistamise protsessist ja sümbolite tähendusest selle käigus ning Kat­rin-Helena Melder ütles tervituskõnes, et pidagem meeles – kell on meie kutsuja ja meeldetuletaja.
Iga külaline oli oodatud ja võeti südamlikult vastu, päeva olid põhjalikult ette valmistanud koguduse perenaised. Tähistati ka kauaaegse juhatuse esimehe Kulle Reinholdi sünnipäeva.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)