Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Hõisake!

20.04.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva ladinakeelne nimetus iubilate tuleb päeva psalmist 66:1 «Hõisake Jumalale, kõik ilmamaa!». Iubilate – hõisake!
Inimese elus on üks olulisemaid oskusi suutlikkus olla tänulik selle eest, mis on hästi. Küllalt sageli aga märkame kahjuks üksnes seda, mis on halvasti. Kui suure osa meie palvetest moodustab nurin millegi üle, mis pole meie meelest hästi? Kui sageli soovime, et Jumal sekkuks ja muudaks asju, mis pole meile meelepärased? Ning kui sageli tuleme Jumala ette tänus selle pärast, mis on hästi?
Arvan, et suurema osa inimeste palvetest moodustab enda või lähedaste muredega tegelemine ja väiksema osa tänu selle eest, mida Jumal on andnud. Ometi, seistes Jumala ees, võime märgata, kui palju on meie elus head ja ilusat!
Ta on andnud meile nii palju! Isegi surm ei saa olla takistuseks inimese ja Jumala vahel, sest Kristus võitis surma ja avas meile tee igavesse ellu, mis on palju parem kui praegune maailm. Ammugi siis ei saa selle maailma raskused meid murda! Jumala abiga on kõigele lahendus. Ning usu perspektiivist maailmale vaadates võime loobuda nurisemisest ja masendusest ning märgata kõike seda head, mida Jumal meile on andnud! See toobki meie hinge tänu, hõiskamise ja juubeldamise.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)