Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Hõimurahvaste palvepäeva läkitus

12.10.2011 | | Rubriik: Teated

Pühapäeval, 16. oktoobril tähistavad Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud, Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Piibliselts hõimurahvaste palvepäeva.
Jeesus ütles oma järgijatele: «Minge kõike maailma, kuulutage evangeeliumi kogu loodule!»
(Mk 16:15).
Misjonikäsk on mõeldud kirikutele ja kogudustele, aga eelkõige tema järgijatele, seega igaühele meist. Peaksime selle täitmist alustama oma kodukohast ja siis ulatuma jõudumööda kaugemalegi.
Misjonikäsk kutsub meid kuulutama head sõnumit ka väljaspool Eesti piire. Oleme ise okupatsiooniaastate jooksul saanud abi mujal elavatelt õdedelt ja vendadelt. Nii jõudis eestikeelne Piibel meie kodumaale ajal, mil selle tõlkimine ja trükkimine siin oli keelatud. Nüüd on meil endal võimalus toetada sugulasrahvaid ja neile oma armastust jagada. Paljud soomeugrilased igatsevad Jumalat teenida ja tema sõna lugeda oma emakeeles. Sellele tööle kaasa aidates täidame meiegi misjonikäsku.

Palve
Kõigeväeline ja armuline Jumal, õpeta meid teenima inimesi üle oma kogukonna ja rahva piiride! Juhata meid, soomeugrilasi, vastastikuses õppimises ja üksteise toetamises! Õnnista pühakirja tõlkimist ja sõna kuulutamist meie hõimurahvastele ning kutsu nende hulgast ustavaid teenijaid, kes võiksid täita misjonikäsku oma rahva seas! Aita meil alal hoida kultuuri ja identiteeti, mille sa meile oled kinkinud. Õnnista meie maad ja rahvast, hõimurahvaid ja kogu maailma rahvaid meie Õnnistegija Jeesuse Kristuse nimel! Aamen.
Piiskop Einar Soone, Eesti Kirikute Nõukogu president
Mihkel Kukk, Eesti Evangeelse Alliansi president
Tiit Salumäe, Eesti Piibliseltsi esimees

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)