Esileht » Pühapäevaks » Palve »

Hingest tulev palve kaitses kurja eest

15.08.2012 | | Rubriik: Palve

«Jumal, kui sa mulle järele tuled, siis palun sind, anna mulle puhas süda,» nii palvetas kogu hingest oma toas päevatööst väsinud Maie P. Tartu Pauluse kogudusest. Ja Jumal oligi temaga imelisel moel väga vajalikul tunnil.
Oli olnud lämbe väsitav päev. Aknad olid ülevalt avatuks pööratud, toas vaikne. Kostis koputus, Maie ei reageerinud, seda nagu polnudki tema jaoks, vaid palvetas edasi. Maie tajus ärevust südames kasvamas ja, olles ise justkui poolunes, ära selle maailma tegemistest, ta palus üha: «Jumal, minu nõtruses aita mind, kui ma ei jaksa, ja anna mulle puhas süda.»
Ta kuulis võõrast heli, imelikku krobinat ja äkki astus aknast tuppa musta riietatud, siilipeaga vene noormees, lahtiste lukkudega spordikott käes. Maie ei saanud kohe aru, et see on varas, kes oli aknapilust kätt sisse toppides akna avanud ja tuppa pugenud, ja teine tema järel. Maie küsis, jõudmata aru saada, mis toimub: «No mis siis teie siin teete?» Kohe põgenesid tulijad ehmatushüüetega aknast.
Nüüd sai Maie aru, mis oli juhtunud ja et imelisel viisil oli Jumal teda hoidnud: sisse polnud ronitud tuppa, kust oleks võidud võtta mõndagi väärtuslikku, vaid sesse tuppa, kus oli tema. Ka teda ennnast oli hoitud, isegi kurja ega hirmunud mõtet polnud tema südames.
Kuigi kõik läks hästi, teatas Maie kohusetundest ikkagi politseisse. Uurija tuli, võttis sõrme- ja jalatsijäljed ning kurtis, et sel suvel on olnud palju korterivargusi. Ta selgitas, et aknast, mille ees on lillevaas, ei ronita nii kergelt sisse, sest vaas võib puruneda ja tähelepanu tõmmata. Maie magamistoa akna ees aga polnud lilli.
Maie ise teab selgesti, et teda kaitses palve jõud. Ta isegi usub, et seesama jõud andis poistele põgenemisjooksuks hoogu, olgugi et nende südamed nii puhtad polnud. «Sellise kiirendusega sobinuksid nad Londoni olümpiale, toonuksid hoopis rohkem riigile tulu,» ütles Maie. Ta soovib, et kõik inimesed palvetaksid sagedamini ja peaksid meeles Kristuse verd, mis meie eest valatud.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)