Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hingelinnud laulavad Tallinna ja Tartu Jaani kirikus

30.03.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Ülestõusmispühadeks toob Tallinna Filharmoonia publiku ette kauni uudisteose teise osa – «Hingelinnud II».
See on poeet Indrek Hirve ja helilooja Rein Rannapi ühistöö, mille esimene osa sai hingedepäeval suure menuga Tallinna Jaani kirikus ette kantud. Tartusse siis tulla ei õnnestunud, aga nüüd jõuab ettekanne ka poeedi kodulinna.
«Hingelinnud» on teos, milles ühinevad lastekooride helgus ja folklaulja Bonzo mehine sõna, Rannapi meloodia ja Hirve kaunid mõtted. Kirikuseinale projitseeritakse Reti Saksa hingelinnud – illustratsioonid lasteraamatule «Hingelind». Kõik see kokku on rikkalik ja ülestõstev elamus, mis sobib nii suurtele kui väikestele.  
Kui kaks sellist meest nagu Hirv ja Rannap juba lastekooridele ja kirikus esitamiseks loo teevad, on see Eesti kultuuripildis eriline. See laiendab nii lastekoori repertuaari kui toob kirikusse uut kuulajat. Jõudu ja võimsust annab loole orkester koos paljude löökpillidega (ikkagi Rannap ja rütmika), dirigendikepp on noore võimeka Toomas Vavilovi käes.
Sügisel tulid kõige hingestatumad osad kontserdil lausa kordamisele. Kui Rannap oskas Indrek Hirve sõnad «Pilvepadjal istub taevaisa / kuulab naeratades inglilaste kisa» laste ja Bonzo vahel nii ära jaotada, et kirikutäis rahvast seda veel ja veel kuulata tahab, on tunda, et tööl oli õnnistus.  
Teos on tellitud uue kirikumuusika sarja «Viva oratorio!» poolt, mis näitab, et kirikumuusika ei pea olema sajanditetagune. Et ka meie kaasaegsete seas on loojaid, kel on meile just praegu meie jaoks midagi olulist öelda. Kui Jumala sõna on elus, siis on ka kirikumuusika elus ja areneb-täieneb koos meiega.
Sel korral astuvad ETV lastekoorid, solistid ja Tallinna Kammerorkester teosega üles 22. aprillil Tallinna ja 23. aprillil Tartu Jaani kirikus.
Heili Vaus-Tamm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)