Esileht » Uudis » Esileht »

Hingehoiukeskus avas uksed

11.08.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Kitsukesed ruumid Aleksandri tänavas Tartus olid esmaspäeva pärastlõunal rahvast tulvil. Uksed olid aga avatud ja inimesi tuli aina juurde. Õhus oli tunda pidulikkust ja veidi ärevustki, sest nüüd kohe saab tegelikkuseks unistus – tööd alustab Eesti esimene hingehoiukeskus.
Tartu Hingehoiukeskuses alustavad tööd viis noort inimest: Tartu Teoloogia Akadeemia tudengid Evi Eedla, Imre Aria, Katrin Ots, Maarja Niinepuu ja vilistlane Veelika Jõgi.
Uks valla abivajajatele

Avasõnad Tartu Hingehoiukeskuse avamistseremoonial lausus Imre Aria. Ta tänas kõiki ülikuumal suvepäeval saabunuid, kes tulid osa saama ühisest rõõmust. Tööleasuvad hingehoidjad on saanud oma erialase koolituse Tartu Teoloogia Akadeemiast. Nende koolitajaks on olnud Naatan Haamer, kes ise on hingehoidja ametit pidanud üle kümne aasta.
Imre Aria kinnitas, et hingehoidjad ei paku inimestele valmis lahendusi, vaid need sünnivad mure lahtirääkimise käigus iseenesest. Keskuse töötajate ülesanne on olla hea kuulaja ning vestluspartner ja seda tahavad nad kõik olla. Keskus ei kavatse ühegi teise organisatsiooniga konkureerida, vaid loodab koostööle kõigi sotsiaalsfääris tegelevate asutustega, psühholoogide ja psühhiaatritega, et ühise töö tulemusena leida abivajaja murele lahendus.
Sümboolse lindilõikamistseremoonia viis läbi Tartu Teoloogia Akadeemia rektor Eenok Haamer lausudes: « …et siin, selles paigas, oleks ikka uks lahti neile, kes abi vajavad.»
Koht vaevatute ja koormatute jaoks

Pühitsustalituse alguseks luges õpetaja Eenok Haamer salmi: «Tulge minu juurde kõik, kes te vaevatud ja koormatud olete ja mina annan teile hingamise» (Mt 11:28). Just vaevatute ja koormatute jaoks saavad olema avatud hingehoiukeskuse uksed. «Küll on hea, et teie ei ole mitte pidufirma, kes kutsub enda juurde lõbusaid ja heatujulisi inimesi, vaid et te olete valmis nende vaevatute ja koormatute jaoks olema tähelepanelikud, mõistvad ja armastavad.»
Eenok Haamer märkis, et kui akadeemia 1992. aastal avas oma uksed, siis ei osanud ta sugugi arvata, millised saavad olema selles koolis tehtava töö viljad, ent nüüd näeb ta neid rõõmuga. Õpetaja Haamer nimetas noori hingehoidjaid lõpmata toredateks ja vaprateks inimesteks, kellest on kõigil heameel.
«Sellepärast pühitsen mina selle hingehoiukeskuse paigaks, kus mõistvad inimesed ootavad abivajajaid, kus valitseb armastus ja mõistmine, kannatlikkus ja alandlikkus, et seda tööd teha. Issanda nimel pühitsen selle paiga rahupaigaks ja rõõmsa koosolemise paigaks, et Issanda õnnistus oleks alati sellel kohal ja te võiksite alati Teda selle eest tänada,» kõlasid pühitsussõnad õpetaja Haameri huulilt. Ühispalve ja õnnistussõnade läbi said õnnistatud ka kõik keskuse avamisele saabunud inimesed.
Tulijad on oodatud

Avamise puhul anti sõna ka külalistele. Hingehoiukeskuse tegijaid olid tervitama ja õnnitlema tulnud Naatan Haamer, Tartu Laste Turvakodu, linnavalitsuse sotsiaalabiosakonna, Tartu Ülikooli esindajad ja sponsorid firmast Tartu Linnaehitus.
Uus hingehoiukeskus on avatud. Teeb rõõmu, et keskuse vastu on ilmutatud elavat huvi. 4 inimest on registreerunud hingehoidjate vastuvõtule. Hingehoiukeskuse tegutsemise tarvis jätkub raha esialgu vaid pooleks aastaks. Hakatuseks saadi vajalikku toetust hasartmängumaksu nõukogust ja Tartu Linnaehitusest.
Nüüd on keskuse töötajate ülesandeks tõestada oma missiooni vajalikkust, et edaspidist toetust taotleda juba Tartu linnavalitsuselt. Jääb loota, et neid saadab edu, selleks õnnistust neile.
Hingehoiukeskus asub Tartus Aleksandri tn 8; vastuvõtule saab registreeruda tel 745 6585. Keskus on avatud E, K, R kl 10-15; T, N kl 15-20.

Meeli Pärtelpoeg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)