Esileht » Uudis » Esileht »

Helsingis tutvustatakse Eestit kui värsket Euroopa Liidu maad

21.04.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Mai algul Soome pealinnas aset leidvatel «Positiivselt muutuv maa»-teemalistel Eesti päevadel tutvustavad Eestit erinevad kaubandus- ja turismiettevõtted. Oma väljapanekuga tahab kohal olla ka Eesti Evangeelne Luterlik Kirik.
7.-9. maini toimub Helsingis Senativäljakul Eestit kui 1. mail Euroopa Liiduga liitunud maad tutvustavate Eesti päevade raames suur kaubalaat. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatava laada töötubades saavad külalised jälgida eestimaiste toodete valmistamisprotsessi ning selles ise kaasa lüüa. Laadale oodatakse 150 000 – 200 000 külastajat. Helsingi Toomkirikus toimub 7. mail Eesti päevadele pühendatud kontsert. Üritusel osaleb 44 Eesti ettevõtet ja füüsilisest isikust ettevõtjat ning ligi 30 turismiettevõtet.
Eesti Kirikule teadaolevalt on Helsingis kindlasti Tallinna Toomkoguduse õpetaja Ivar-Jaak Salumäe, koguduse juhatuse esimees Raido Rüütel ja koguduse pühapäevakooli lapsed koos vanemate ja õpetajatega. Pühapäevakooli laste sõpruskogudusele küllasõit oli planeeritud juba varem ja neil saab koos Helsingi Toomkoguduse pühapäevakooliga olema oma programm.
Tallinna ja Helsingi Toomkoguduste vaheline sõprus on suuresti tänu kauaaegsele Helsingi toompraostile ja praegusele Espoo piiskopile Mikko Heikkale kestnud juba 13 aastat. Vastastikku on osaletud tähtpäevadel ja jumalateenistustel ning külla kutsutud ja võõrustatud sõpruskoguduse koori ja pühapäevakooli lapsi.
EELK esineb ja tutvustab ennast laupäeval, 8. mail. EELK saab kaubalaadal osaleda tänu Soome kiriku abile, kes pakub telgi ja Senativäljaku ääres paikneva Helsingi Toomkiriku noortekohviku ruume. Leevi Reinaru sõnul on Helsingis kohal ka Misjonikeskuse Piiblibuss.
Helsingi Toomkiriku ette pannakse üles EELK telk, kus saab tutvuda temaatilise stendiga, vaadata Eesti Kristliku Televisiooni filme Eesti erinevaist konfessioonidest ning esitada EELKd puudutavaid küsimusi. Samas müüakse kirjandust ja muusikat.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)