Esileht » Online » Online artiklid »

Helisevad orelid alustasid esmakordselt Pühast

10.07.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kaheksas Saaremaa helisevate orelite festival algas läinud neljapäeval esmakordselt Püha kirikust. Nagu märkis koguduse õpetaja Anti Toplaan, oli veel päeval kahtlane, kas meister Hardo Kriisal õnnestub viltu vajunud pillide kuninga viled õigeks saada.

"Aga see ometi õnnestus," rõõmustas vaimulik ning koos temaga õhtul kaunist muusikat kuulama tulnud kirikutäis rahvast.

"Olen seitsmendat korda sel festivalil esinemas," märkis Valjalast pärit vioolamängija Kerstin Tomson Saarte Häälele.

Estonia teatri orkestrandina tundis ta esimesed aastad ennast solistina või väikese koosseisuga laval mängides isegi veidi ebakindlalt, kuid just kodusaare orelifestival on andnud hea tunde ka väikeste kooslustega esinemiseks, on andnud juurde enesekindlust. "Nüüd olen kõikides Saaremaa kirikutes mänginud ja võin aasta vahet pidada," avaldas muusik  "Kindlasti on võimalik pisikesest kohast pääseda kas või selle sama väikese riigi pealinna suurde muusikasse," arvas 8-aastaselt Kuressaare muusikakoolis Laine Sepa käe all viiuliõpinguid alustanud Tomson, kes on lõpetanud nii Otsa-kooli kui ka muusikaakadeemia ning täiendanud ennast Peterburi konservatooriumis professor Rida Talari juures.

Saarlased ongi ilmselt üheks selle festivali märksõnaks, sest Püha kirikus musitseeris Kuressaarest pärit Tallinna Niguliste kiriku organist Tiit Kiik (kes muide alustanud oreliõpinguid legendaarse Joosep Aaviku käe all) ning ka festivali kunstilise juhi, mezzosopran Vaike Kiige vanemad on pärit Saaremaalt.

Edasi loe Saarte Häälest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)