Esileht » Online » Online artiklid »

Heategude väärtus on ligi 150 000 krooni

27.06.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Kolga-Jaanis 1985. aastal ehitatud lasteaiamaja köök sai Leipzig-Brühli ja Viljandi Rotary klubi ning rahvusvahelise organisatsiooni toel uue sisustuse.

Eelmisel nädalal vaatasid Viljandi rotarid eesotsas klubi presidendi Marge Tirgo ning Kolga-Jaani valla esindajatega lasteaia ja hooldekodu uuendatud köögi üle, tunnistasid selle avatuks ja heateo kordaläinuks.

Heategevusprojekti lõpu märgiks kinnitas Kolga-Jaani pastor Ants Tooming köögi seinale mälestusplaadi.

Hooldekodu ja lasteaia juhataja Eha Protsin loetles, mis on vanas köögis uut: kaks suurt lauda, üks puidust ja teine metallpinnaga, nõudepesumasin, erilise segistiga valamu, kartulikoorimismasin ja köögikombain, millega saab nii viilutada kui vahustada.

«Kõik uued seadmed on väga head, oleme rotaritele väga tänulikud,» ütles juhataja.

Ühtlasi kiitis ta oma valda, kes kannab hoolt nii vanade kui laste eest: mudilased käivad lasteaias tasuta ning hooldekodus on igal vanuril omaette tuba ja lisaks sotsiaalkorteritele ehitatakse sotsiaalmaja, mis võib juba selle kuu lõpul valmida.

Pastor Ants Tooming ütles, et algatus tuli Saksamaalt arhitektist ohvitserilt Mark Aret­zilt, kes kuulub Kolga-Jaani kiriku liikmete hulka. Ta nimelt tahtis aidata kogudusel klaverit osta. Enne seda, 2003. aastal oli kirikusse viiv tee saanud Leipzig-Brühli Rotary klubi abiga kivikatte.

Edasi loe Sakalast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)