Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Heategevusprojekt jõudis Ridala valla peredesse

22.12.2006 | | Rubriik: Ühiskond

Kristliku TV heategevusprojekt «Lapsele oma jõulukingitus» on lõpule jõudnud.

Möödunud reedel ja laupäeval nägi Ridala koguduse maja välja nagu tõeline segasumma suvila. Käis Ridala valla perede jõulukinkide pakkimine. Kingitused pakitud, riided lastele komplekteeritud, tõsteti need autosse ja sõit mööda Ridala valda läks lahti. Peab tunnistama, et päris keeruline on metsatalusid üles leida, kui tead vaid küla ja nime, aga kõik pakid jõudsid õnnelikult pärale.

Kohapeal selgus, et peresid ja lapsi, kuhu kingipakid peaksid jõudma, on rohkem. Jäi mulje, et kohalik sotsiaaltöötaja pole päris kursis sellega, kuidas inimesed vallas elavad. Plaanitud 30 jõulukingituse asemel viisime laiali 40 kingitust, lisaks kingitustele ka toiduaineid ja riideid. Peredele  oli see toredaks üllatuseks.

Miks valisime just Ridala valla? Vastus sellele on lihtne: see oli Jumala juhtimine. Kahel eelneval aastal on Kristlik TV oma heategevuskampaania suunanud lastekodudele Haapsallu ja Viljandisse, seekord siis otse peredesse.

Kogu jõulueelses saginas ei tule me sageli  selle peale, et peale lähedaste rõõmustada ka neid lapsi ja peresid,  kes vajavad toetust ja märkamist. Suurt rõõmu tundsid pered just sellest, et neid on meeles peetud, nägin nii naeru kui nuttu.

Tahan meenutada püha Nikolaust, kellelt pärineb tore kingituste tegemise traditsioon ja just neile, kellel seda kõige enam vaja. Tänases Eestis, kus majanduslik tase ebavõrdne, peaks esikohal olema ligimese aitamine, alati ei pea selleks olema miljoneid, väga tihti saab rõõmu valmistada ka muud moodi, kui vaid südames selleks soov on.

Kristliku TV heategevuskampaania sai teoks tänu paljudele abilistele, ma tänan Eesti Piibliseltsi, mänguasjade hulgimüüjat Rekato, Eesti Joonisfilmi, Kaarli koguduse lasteaeda, Ridala kogudust, Pille Võsu, kelle kadu jõudsid meieni annetused Soomest, kõiki eraannetajaid ja ka kristlikke meediakanaleid, kes kampaaniat tutvustasid.

Õnnistatud jõuluaega ja märgake abivajajaid!

Piret Toomvap-Schönberg,

Kristliku TV peatoimetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)