Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heartbeat Tallinn – kirikute nädal räägib usust ja lootusest

27.03.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Meie pealinn on südamekujuline. Misjoninädal on kui Tallinna südametukse. Agape arhiiv

24.–29. juulil toimub Tallinna kirikute nädal nimega «Heartbeat Tallinn».

See kutsub inimesi üles abivajajat märkama, andma lootust neile, kes seda vajavad, ja hoolima rohkem oma ümbruskonnast. Tallinna tuleb ligi 2000 misjonäri kogu maailmast, et koos kohalike kirikuliikmetega jagada Kristuse armastust igale inimesele, kes oma südame evangeeliumile avab.
Misjoninädala märksõnadeks on usk ja lootus. Hommikupoolikutel toimub Agape Euroopa misjonäride konverentsiosa ning pärastlõunad on pühendatud üritustele ja tegevustele, mida korraldatakse koostöös kohalike kogudustega ning mis eri viisidel evangeeliumis peituvat usu ja lootuse sõnumit jagavad.
Näiteks on Eestisse oodata maailmakuulsat illusioonikunstnikku André Kole’i, kes tunnistab Jumala üleloomulikkusest, ning gospelmuusika legendi Israel Houghtonit. Kirjanik ja kõneleja Josh McDowell räägib oma lugu, kuidas Jumala armastus leidis ta üksiku ja seksuaalselt väärkohelduna ning muutis ta elu.
Nädala raames toimuvad mitmesugused sotsiaalabi projektid, mis kutsuvad kõiki üles oma kaaslasi märkama ja lootust jagama. Kogu nädala kestev noorteprogramm Shine esitab noortele väljakutse elada iga päev välja usku Jumalasse.
Kui Heartbeat Tallinna põhifookuses on pealinn, siis laupäeval, 28. juulil toimub Lilleküla staadionil kõigile Eestimaa kristlastele mõeldud sündmus, mis on pühendatud eestpalvele meie maa ja rahva eest – Kristuspäev. Sellele eelneb üle-eestilise palvevõrgustiku algatamine, mille raames toimuvad igas Eesti maakonnas palveseminarid, kus teenivad peale kohalike koguduseliikmete ka Tõnis Mägi ja Jaan Tammsalu.
Rohkem infot www.2012.ee.
Astrid Raja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)