Esileht » Uudis » Esileht »

Heade mõtete linnas

05.01.2010 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Foto: Sirje SemmPalvushommikusöögil kõneles Riina Vändre (fotol) isiklikest eeskujudest.
Aasta esimese tööpäeva hommikul olid Eesti Evangeelse Alliansi kutsel Tartus palvushommikusöögil koos Lõuna-Eesti linnade, maakondade, kirikute ja kõrgkoolide juhid.
Tartu praost Joel Luhamets ütles oma tervituses põhjuse, miks taolisi hommikusööke tarvis on: «Tahame näidata, et kristlikud kirikud palvetavad nende eest, kelle otsustest meie elu sõltub.»
Peaesinejaks palutud UNICEF Eesti Sinilinnu aastapreemia laureaat Riina Vändre, Oleviste koguduse liige, kõneles isiklikest eeskujudest, mis on teda juhtinud vabatahtlikku hoolekandetööd tegema kui ka tööalaselt kaitseministeeriumis väärtushinnanguid aidanud kinnistada. Kaheksa aastat tagasi Olevistes paari inimese südameheadusest alguse saanud hoolekandetöö on märgatavaks muutunud ühiskonnas ja liitnud ka kogudust, õpetanud armastama inimest sõltumata tema positsioonist.
Tartu linnapea Urmas Kruuse tervitus oli eriliselt emotsionaalne ja väärtustas naist, elu andjat. Põhjus puhtisiklik: 1. jaanuari varahommikul sündis Kruusede perre neljas laps, tõelist vägilaskaalu poeg.
Lõpupalveks ühinesid kõik kohal olnud eri konfessioonidest vaimulikud. Erilised tänusõnad palvushommikusöögi korraldamise eest kuuluvad Meego Remmelile ja Triin Raidile.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)