Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Head juhid arenevad

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Nendel, kes teisi juhivad, on enesetäiendamise osas suurem vastutus. Paneeldiskussiooni juhib dr Einike Pilli (vasakul). Arhiiv
11.–12. novembrini Tallinnas ja 18.–19. novembrini Tartus toimuv GLSi kristlik juhtimiskonverents pakub enesetäiendamisvõimalust.

Üha enam räägitakse elukestvast õppest ja rõhutatakse, kui vajalik on ennast pidevalt täiendada. See lisab kompetentsust, avardab silmaringi, hoiab tööturul konkurentsivõimelisena ja annab rohkem enesekindlust elus läbi lüüa. Küllap on enese pidev arendamine osa inimloomusest. Mõned tunnevad selle järele suuremat janu kui teised, aga kõik me nõustume, et õppimine on vajalik.
Nendel, kes teisi juhivad, on enesetäiendamise osas suurem vastutus. Eelkõige vastutavad juhid ju inimeste ehk kalleima ressursi eest. Oskus inimesi juhtida ei ole kahjuks või õnneks kaasa sündinud ja headeks juhtideks ikka kujunetakse, mitte ei saada päevapealt. Head juhid teavad seda ja neile on enese harimine sama loomulik kui hommikul peeglisse vaatamine. Võiks öelda, et see on osa hea juhi DNAst.
Ühe võimalusena ennast täiendada pakub kristlik juhtimiskonverents «Global Lea­dership Summit» ehk Eestis oma lühendiga tuntuks saanud GLS. Nüüdseks on GLSist kujunenud Eesti suurim juhtimiskonverents, mille iga-aastased sisukad ettekanded on osalejatele hulgaliselt teadmisi ja inspiratsiooni jaganud.
Nüüd juba 84 riigis toimuv konverents on eelkõige suunatud koguduste töötegijatele, kuid üha enam on osalejaskonna hulgas ka ärijuhte ja avaliku sektori esindajaid. Hea meel on, et Eestis on GLS populaarsust kogunud ka noorema põlvkonna ehk tulevikujuhtide hulgas.
Tänavusel konverentsil kohtume taas väga nimekate esinejatega. Konverentsi avaloeng on traditsiooniliselt GLSi ellukutsujalt ja käesoleva aasta veebruaris ka Eestis seminari pidanud pastor Bill Hybelsilt, kes keskendub oma ettekandes sellele, kuidas ennast ja oma meeskonda motiveerituna hoida ja igaühele väärilisi väljakutseid esitada.
Teise kõnelejana toob teoloogilise ja psühholoogilise ettevalmistusega konsultant doktor Henry Cloud kuulajate ette kolme tüüpi inimesed, kellega me kõik tööalaselt kokku puutume. Lihtsustatud klassifikatsioon on sedavõrd originaal­ne, et ei raatsi seda siinkohal lugejale esitada, vaid jätan selle konverentsi avastamisrõõmuks.
Turundusguru Seth Godin on kindlasti ka paljudele eestlastele tuntud. Tema teema «Toksa kasti» ongi suunatud sellele, kuidas astuda välja sissetallatud mõttemallidest ning julgeda eristuda oma olemuse ja tulemusega.
Esimese konverentsipäeva lõpetuseks saab kuulata pastorit ja kirjanikku Erwin Mcmanust, kes julgustab kogudusi olema rohkem loomingulised ja kasutama kõiki võimalusi, mis meil on, et tutvustada Kristust inimestele.
Kõik kutsumused ei ole inimeste elus alati kerged. Ühte sellist rasketest kutsumustest kehastab Mama Maggie Gorban, kes on kujunenud Egiptuses omamoodi ema Teresaks.
Veel kuuleme GLSil väga õpetlikku loengut alandlikkusest kui suurte juhtide olulisest omadusest pastor John Dicksonilt. Vältimatutest lõpparvetest meie elus räägib värvikalt konsultant Patrick Lencioni.
Konverentsi lõpetab väga energilise ja sütitava esinemisega noor pastor Steven Furtick. Kõik, kes on rajamas kogudust või alles plaanivad seda, saavad sellest ettekandest kindlasti väga palju innustust. Aga Furticku sõnum julgustab ka neid, kes on mingil põhjusel tupikusse jõudnud ega ole enam kindlad oma missioonis. Steven Furtick julgustab jätkama oma tööd ja kaevama auke, mida Jumal ühel päeval veega täita saab.
Ehk on ka selle aasta GLSi juhtimiskonverents üks neist aukudest meie töös, mille Jumal oma õnnistusega täidab. GLSi meeskond igal juhul loodab seda ja ootab teid 11.–12. novembril Tallinna tehnikaülikoolis ja 18.–19. novembril Tartus Salemi kirikus.
Meelis Kibuspuu,
GLS Eesti
juhatuse esimees  

Juhtimiskonverents GLS 2011
11.–12. novembril Tallinnas TTÜ aulas
18.–19. novembril Tartus Salemi kirikus
Täpsem info www.gls.ee