Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Hea karjane

10.04.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Tänapäeva maailmas on väga vähestel kogemusi karjaskäimisest. Ometi teame kõik, mis on karjase roll. Ta vastutab enda hoolde usaldatud loomade eest. Ilma karjase tööta läheb kari kergesti laiali ja loomi ähvardavad mitmed ohud. Alati on hea, kui kogenud karjane ennetab ohtusid ja suunab oma karja just nendele teedele, mis on parimad.
Inimest ei saa küll võrrelda kariloomaga, kuid meiegi oleme ekslikud ega oma maailmast täit ülevaadet. Jumal on see, kes näeb minevikku, olevikku ja tulevikku ning tema mõistab kõige paremini, millist teed peaksime elus minema. Inimese suur õnn on see, kui ta õpib usaldama Loojat, sest just temast sõltub kõik siin maailmas. Seepärast on hea palvetada ja otsida Jumalalt teed, mida mööda oma elus minna.
Oluline on teada, et Issand on hea karjane, kes armastab oma karja. Ta mõistab oma hoolealuste vigu ja puudusi ning tahab neid juhtida õigele teele. Ka Jumal annab ekslikule inimesele üha uusi võimalusi ja andestab eksimusi. Jumala armastus inimese vastu oli nii suur, et ta oli valmis ohverdama oma Poja, et meie andeks saaksime ja et meil oleks uus võimalus. Sellele armastusele toetudes võime paluda temalt alati andeks, kui oleme läinud oma eksiteedele ja teinud seda, mis on väär. Koguduses võime kogeda omavahelist armastust ja hea karjase juhtimist.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)