Esileht » Online » Online artiklid »

Hävingu äärel Pöide kirik sai riigilt raha

23.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Järgmise aasta riigieelarves on 80 000 euro ette nähtud selleks, et alustada Eesti ühe vanima kiriku, kokkuvarisemise äärel olev Pöide kiriku remonttöödega.

«Tööde maht veel täpsustub, kuid peatähelepanu suunatakse katusetöödele kõige avariilisemas tsoonis, mis tõenäoliselt nõuab täies mahus ka sõrestiku asendamist, tuleb täiendada katuse restaureerimisprojekti ning teostada avariilise võlvi uurimus- ja kindlustamistöid,» ütles kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn.

Saaremaa Pöide koguduse õpetaja Veiko Vihuri sai heast uudisest teada ajakirjaniku käest. Kiriku olukorda iseloomustas ta sõnadega päris hull. «Viimati ma käisin augusti lõpus (katust – toim) vaatamas ja kohati võib taevast näha,» kirjeldas ta kiriku katuse olukorda.

Kõige kiireloomulisem töö olekski kirikuõpetaja sõnul katuse korda tegemine. «Kui katust ei ole, siis on kõik muu täiesti mõttetu,» selgitas Vihuri.

Kirikuõpetaja sõnul on Pöide kiriku seisund Saaremaa luteri kirikutest kõige hullem. Möödunud talvel käisid eksperdid käisid tutvumas kirikuvõlvide olukorraga ja siis selgus, et ka võlvid võivad kokku variseda. «Kui avariioht saab uuringute näol kinnituse, siis võib-olla ühel hetkel tuleb kirik sulgeda,» nentis Vihuri. «See ei tähenda ainult koguduse jaoks, et ma ei saa seal jumalateenistusi pidada, vaid ka kõik teised külastajad ei saa enam sisse,» lisas ta. Pöide kirik on Vihuri sõnul populaarne vaatamisväärsus ning sellel on nö suur potentsiaal turismi silmas pidades.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)