Esileht » Online » Online artiklid »

Hauaplaatide leid lükkab Kuressaare kiriku remondi tähtaja edasi

16.02.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaare Laurentiuse kiriku põranda renoveerimise käigus välja tulnud 17. ja 18. sajandist pärit hauaplaadid tõstetakse pärast mitmeid vaidlusi siiski uue põranda tasapinnale. Et otsuse tegemise ajaks remonditööd kirikus peatati, on nüüd edasi lükkunud ka remondi lõpptähtaeg.

Kuigi Kuressaare Laurentiuse kiriku endine põrand on kõik lammutatud, saab juba praegu aimu sellest, milline hakkab olema kirikusisene käigutee. Kunagised hauaplaadid tõstetakse poole meetri võrra kõrgemale – uue põranda tasapinda ja kaetakse kulumise vastu vaibaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan ütles, et uude tasapinda tõstmine midagi ei muuda, sest juba mitu sajandit tagasi suhtuti neisse kui põrandaplaatidesse. "Need on kas siit kirikust või kusagilt mujalt siia toodud ja sellega me valet sammu ei astuks."

Kuigi muinsuskaitseamet pakkus välja ka variandi, et plaadid võiksid jääda samasse kohta, kus nad on, oleks siis tulnud väärtuslikumate plaatide kohale teha uude põrandasse luugid, et neid saaks vajadusel vaadelda.

Remondi jaoks tuleb aga nüüd leida ka lisaraha, sest esialgselt eraldatud 64 000 eurost  paraku enam ei piisa.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)