Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Halvas seisus pühakoda sai tuge

02.04.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

valgajaani puukene (01.08.2008)Valga Jaani kirik sai riigilt toetust kiriku remondiks.

Teist aastat järjest õnnestus sihtasutusel Valga Jaani Kiriku Renoveerimine riiklikust pühakodade programmist kiriku remondiks toetust saada. Tänavu on see summa 15 000 eurot, vahendab Valgamaalane. Toetusraha antakse kiriku torni remondiks. Torni täielikuks restaureerimiseks kulub hinnanguliselt 80 000 kuni 90 000 eurot.
Mullu saadud toetusega, kus oli sees ka Valga linna osalus, parandati ära kiriku alumise karniisi kõige rohkem lagunenud kohad. «Kõige suurem kurja juur oli aastaid katuse veerel kasvanud puu, mis oli oma juured seinakivide vahele ajanud. Juure pikkus oli viis meetrit,» rääkis sihtasutuse juhatuse esimees Sirje Päss. Tänavune remont hõlmabki tema sõnul kahjustatud puitosade proteesimise, plommimise ja esmase mädanemisvastase kaitse. Samuti on plaanis krohvida, taastada ja lubivärviga üle võõbata torni kolmanda korruse seinad.
Kiriku renoveerimiseks loodud sihtasutusel on hea koostöö linnavalitsusega. Ka sel aastal on linnaeelarves ette nähtud küllaltki suur summa kiriku remondiks. Ollakse ühisel seisukohal, et pühakoda vajab kordategemist, et linlased saaksid seda kasutada ka kontserdisaalina.
Diakon Kaido Metsoja vahendab, et pikka aega oli olukord selline, et teha sai ainult avariiremonti. «Praegu on viimane aeg, et midagi päästa, sest mida aeg edasi, seda kallimaks remont lagunemise tõttu läheb,» lisas ta. Remonditöid jagub kirikus aga veel hulganisti: torni alumise osa ja paraadukse renoveerimine, sisetööd, sealhulgas elektrisüsteemi uuendamine.
2016. aastal saab pühakoda 200aastaseks.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)