Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Haapsalu Toomkoor esines Peterburi Jaani kirikus

05.03.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Haapsalu luteri koguduse Toomkoor esines 25. veebruaril Eesti Kontserdi kutsel Peterburis Jaani kiriku taasavamise esimesele aastapäevale pühendatud jumalateenistusel.

Liinibussid väljuvad Peterburi iga paari tunni tagant ja on peaaegu ainsad, millega piiripunkti läbimine võtab vähe aega. Kõige olulisemat mõistsime aga alles kohapeal — Jaani kirikus laulda on meile väga suur au!

Koor jõudis Peterburi 24. veebruari õhtul. Dekabristide tänaval asuva Jaani kiriku juurde on Eesti Kontsert rajanud ettenägelikult ka hosteli. Killuke Eestimaad siis keset Venemaa suurlinna!

Järgmine päev oli linnaga tutvumiseks, enamikule küll taastutvumiseks. Õhtul saime suurepärase elamuse Peterburi noorte sümfooniaorkestri kontserdilt.

Pühapäeval oli Jaani kirikus pidulik jumalateenistus, mille pidasid õpetaja Arho Tuhkru ja assessor Tiit Salumäe. Laulis Toomkoor Sirje Kaasiku ja Lia Salumäe juhatusel. Koor esitas Cyrillus Kreegi, Sirje Kaasiku ja Piret Ripsi loomingut. Esines ka kohalik segakoor Kaja. Jumalateenistuse lõpetas ühiselt lauldud "Hoia, Jumal, Eestit".

Edasi loe Lääne Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)