Esileht » Online » Online artiklid »

Haapsalu toomkirikus on koraalimaraton

23.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Koraalimaraton ehk Kiriku Laulu- ja Palveraamatu (KLPR) terviklik ning järjestikune läbilaulmine algab homme, 23. augustil kell 10 Haapsalu Toomkirikus. Käesolev aasta on kuulutatud laulu- ja palveraamatu aastaks, sest lauluraamat saab peatselt kahekümne aastaseks. Kiriku Laulu- ja Palveraamatu aasta üks tippsündmus – koraalimaraton – on teine sellelaadne ettevõtmine Eestis. 2002. aastal lauldi lauluraamat kaanest kaaneni Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi Pauluse koguduse eestvedamisel. Maratonil lauldakse KLPRi kõik 484 laulu läbi Missio Läänemaa raames 23.-25. augustil kell 10-22 Haapsalu Toomkirikus.

Koraalimaraton on palveosadus, mille ühel teljel on kiriku lauluvara ja teisel teljel lauljaid-palvetajaid Haapsalu erinevatest kogudustest ja Maarjamaa igast nurgast. Laulu kaudu liidetakse interneti abil kogu Eestimaa. Koraalimaratoniga saab ühineda interneti teel läbi Kuressaare Pereraadio pildiraadio http://www.pereraadio.com/pildiraadio/

Koraalimaratonil annavad oma muusikalise ja palvepanuse enamik Eesti praostkondi. Kuulda saab erinevaid muusikakollektiive. Osalevaile praostkondadele ei ole tehtud muid ettekirjutusi kui jagatud välja kindel hulk KLPRi laule – kõik muu on jäetud osalejate inspiratsiooni meelevalda.

Kolmepäevane laulumaraton algab lauluraamatu esimese lauluga: "Au, kiitus olgu igavest´ Kolmainu Jumalale" ning lõpeb neljapäeva õhtul laulu ja palvega "Dona nobis pacem" ("Anna meile rahu"). Nende kahe palve vahele lauldakse kolme päeva jooksul kokku kogu kirikuaasta ja kristliku elu rõõmud ning mured.

Koraalimaratonile on kõik oodatud – osaleda saab nii kaasa lauldes kui kuulates ja palvetades.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)