Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Haapsalu muutub kaheks päevaks muinasjutumaailmaks!

18.05.2011 | | Rubriik: Teated

20.– 21. mail leiab Haapsalus aset muinasjutufestival «Muinasjutuvägi», kuhu on oodatud nii väikesed kui ka suured.
Haapsalu oma legendide ja kuvandiga kannab endas muinasjuttu. Haapsalusse tulevad juba 19 aastat kokku laste kirjutatud muinasjutud üle terve Eesti, kuna laste omaloomingukonkursi «Steni muinasjutuvõistlus» korraldajad Ann ja Ants Roos on kaaslinlased. Ilon Wiklandi piltide maailm ja teemakeskus Iloni Imedemaal visualiseerib muinasjutte, muudab omal kombel muinasjutuks kunstniku idüllilise lapsepõlvelinna.
Esimesel päeval toimub rahvusvaheline konverents, mille alateemaks on «Loovus läbi muinasjuttude». Konverentsile on teretulnud laste lugemisjuhid: õpetajad, lasteaia pedagoogid, raamatukoguhoidjad, kirjanikud, illustraatorid, lapsevanemad ja kõik teised huvilised. Nende kaudu ulatub konverentsi mõju ka laste lugemiseni.
Konverentsil astub üles kirjanik ja Tartu mänguasjamuuseumi looja Tiia Toomet, kunstnik Viive Noor, kirjanik Leelo Tungal jt. Teisel päeval pakuvad muinasjutulised tegevused ja ettevõtmised rõõmu nii väikestele kui suurtele. Kaasatud on koolid, lasteaiad, raamatukogud, kultuuriedendajad ja teised huvilised.
Registreerimine konverentsile ja festivali programm: http://muinasjutt.haapsalu.ee   
Reklaamklipi leiate siit: http://www.youtube.com/watch?v=uFn0i_OTcLk 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)