Slava Ukraine

Haapsalu kogudus tunnustab ajakirjanikku

20.12.2006 | | Rubriik: Uncategorized

Tänavu saab Haapsalu Püha Johannese koguduse teeneteristi Lääne Elu üks asutaja, Eesti Päevalehe ajakirjanik Anneli Ammas.

Kogudus tunnustab oma teenetemärgiga koguduses ja ühiskonnas tehtavat tööd kristlike väärtuste, koguduse ja kogu kristliku kiriku elu tutvustamisel, põhjendas Lääne praost ja Haapsalu koguduse õpetaja Tiit Salumäe tänavust valikut.

«Anneli Ammas oli kirikuelu tutvustamisel teerajaja nii Haapsalus kui ka terves Eestis,» ütles Salumäe. Lääne Elu on Eestis ainuke maakonnaleht, mis avaldab oma asutamisest 1989 siiani Läänemaa kõigi konfessioonide koguduste teateid. Kirikutemaatika on olnud lehe loomulik osa.

Lääne Elu ideoloogia oli käsitleda kõike, mis on omane avatud ühiskonnale, meenutas Ammas. Nii oli ka kirikutemaatika enesestmõistetav. Et 1990. aastail oli ühiskond usuteemadele avatud, «polnud mingi kangelastegu neil teemadel kirjutada,» ütles teeneteristi saaja.

Pigem on praegu raskem, tunnistas Ammas. Kui artiklis või pealkirjas kasutada sõnu «kristlane», «kristlik» või «Jumal», tekitab see lugejais suure vastureaktsiooni. «Reaktsioonid on tihti üllatavad,» tunnistas Ammas, Haapsalu koguduse liige.

Haapsalu kogudus annab teeneteristi välja 2003. aastast. Esimesed teeneteristid said koguduse nõukogu auliige arst Heino Noor ja Haapsalu vanamuusikafestivali kunstiline juht Toomas Siitan. Järgmise aumärgi sai sõpruskoguduse Österhaninge pastor Martin Marcolla Rootsist. Mullu andis kogudus aumärgi nõukogude ajal kogudust juhatuse esimehena teeninud Ülo Niinele.

Teeneteristi kandidaate saavad esitada koguduse liikmed. Anneli Ammase valis koguduse nõukogu läinud pühapäeval salajasel hääletusel. Kogudus annab teeneteristi üle oma pühaku nimepäeval ehk johannesepäeval, 27. detsembril.

Lehte Ilves,
Lääne Elu

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)