Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Haapsalu kogudus annab üle teenetemärgi

20.12.2010 | | Rubriik: Online artiklid, Online teated

Haapsalu Püha Johannese kogudus autasustas Korsnäsi (Soome) koguduse õpetajat Guy Kronqvisti koguduse teenetemärgiga.
EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu otsustas 11. detsembril 2010 anda Soome Korsnäsi koguduse õpetaja Guy Kronqvistile koguduse teenetemärk.
Käesoleval aastal anti teenetemärk Korsnäsi koguduse õpetaja Guy Kronqvist, kes sündis Purmos 11.03.1954. Ta ordineeriti preestriks Porvoo toomkirikus 1979.
Kronqvist valiti Korsnäsi koguduse õpetajaks 1982. 1989 külastas Haapsalu koguduse õpetaja esimest korda Korsnäsi ja sellest sai alguse aktiivne suhe Korsnäsi ja Haapsalu vahel. Vaimulikud, kirikukoorid, diakooniatöötajad, koguduse liikmed ja noorterühmad on regulaarselt käinud teineteisel külas.
Õpetaja Kronqvist on palju kordi külastanud Haapsalut ja jutlustanud nii Haapsalus kui teistes Läänemaa kirikutes. Ta on vahendanud humanitaarabi kogudusele, haiglatele, lasteasutustele ja teistele abivajajatele. Ta on arendanud suhteid Vaasa Evangeelse Rahvaülikooli ja Läänemaa noorte vahel ning toetanud seal õppivaid noori. Guy Kronqvist on õppinud suhete arendamiseks ka eesti keele.
Teenetemärk on kullatud metallist valmistatud ladina rist, mille esikülg on kaetud punase läbipaistva kuumemailiga. Risti peal on hõbedast valmistatud lendutõusev kotkas, kelle pead ümbritseb nimbus ning jalad on kuldsed. Märki kantakse 40 mm laiuse muareesiidist lindi küljes; mehed kaelas, daamid lindist valmistatud põiklehvi küljes vasakul pool rinnal. Lendutõusev nimbusega kotkas on evangelist Püha Johannese sümbol. See näitab, et Johannes jõudis enam kui keegi teine surelikest lähedale taevastele saladustele. Hõbe on puhtuse ja vaimuvalguse värv, tähistab õilsust ning ustavust. Punane on taevaliku tõe ja elujõu värv. Hõbe ja punane on ka Läänemaa värvid, Püha Johannese kotkas on samuti Läänemaa ja Haapsalu vapilind.
EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärk antakse Eesti või välisriigi kodanikule Haapsalu kogudusele ja Haapsalule osutatud eriliste teenete eest. Teenetemärk võeti kasutusele aastal 2002. Teenetemärk anti 2003. a. Haapsalu koguduse nõukogu auliikmele, arst Heino Noorele ja Haapsalu Vanamuusika Festivali asutajale professor Toomas Siitanile. 2004. a. Öster-Haninge sõpruskoguduse õpetajale praost Martin Marcollale (Rootsi). 2005. a. koguduse pikaaegsele juhatuse esimehele (1976-1991) Ülo Niinele. 2006. a. ajakirjanik Anneli Ammasele. 2007. a. koguduse diakooniatöö juhile Evi Süsile. 2008. a. Loviisa sõpruskoguduse õpetajale praost Veli-Matti Hynninenile. 2009. a. pikaaegsele kirikumehele Arnold Korjusele.
Teenetemärk antakse üle püha evangelist Johannese päeval 27. detsembril 2010 kell 18 algaval teenistusel Haapsalu toomkirikus.
Tiit Salumäe
tiit.salumae@eelk.ee
5280635

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)