Esileht » Uudis » Uudised »

Haapsalu autasustab praost Tiit Salumäed

30.01.2002 | | Rubriik: Uudised

Reedel, 25. jaanuaril otsustas Haapsalu linnavolikogu ühehäälselt anda vapimärgi Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetajale ja Läänemaa praostile assessor Tiit Salumäele.
«Meil on vedanud, et Tiit Salumäe on end just Haapsalus teostanud,» ütles volikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Andres Ammas. «Tema optimism, töövõime ja nõudlikkus nii enese kui ka teiste vastu nakatab kõiki, kellega ta kokku puutub.»
Haapsalu linnapea Urmas Sukles rõhutas volikogu ees esinedes Tiit Salumäe teeneid linna tutvustajana nii siin- kui sealpool piiri.
Tiit Salumäe on Haapsalu kogudust teeninud 1975. aastast alates, sellele on aastate jooksul lisandunud praosti ametikohused, tegevus kristlikus televisioonis ja kirjastuses Logos ning kirikute nõukogus meediatöö koordineerimine. «Õnneks olen pidanud väga vähe tegelema asjadega, mille vajalikkuses ma ei ole veendunud,» ütles Tiit Salumäe usutluses Eesti Kirikule eelmise aasta lõpul. Kõige pakilisem kiriku ees seisev ülesanne on Salumäe sõnul «hoida rahvast kui tervikut ja näha ühiskonna sotsiaalseid pingeid».
Vapimärgi annab Tiit Salumäele üle volikogu esimees Andres Lipstok vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtul 23. veebruaril.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)