Slava Ukraine
Esileht » Online » Online teated »

Gruusia reisikava

14.03.2012 | | Rubriik: Online teated

Reisi märksõnad: vennasrahvas, kirikud, mäed ja vein

Reis toimub koostöös reisikorraldajaga UpTravel matkajuht Valdo Kanguri juhtimisel. Kohalikud vaimulikud ja ilmalikud giidid.

Päevade kava

1. päev 03.06.12
Öine lend Tbilisi, öö jääb poolikuks ja järgmise hommiku puhkame natuke hotellis.

2. päev 04.06.12
Peale väikest puhkust läheme tutvuma Tbilisiga.
Tbilisi linn on üle 1500 aasta vana. Ainulaadne rahulik paik maailmas, kus kohtuvad katoliiklus, õigeusk, islam ja judaism. Kõlada, tõsi, tohivad ainult õigeusu kiriku kellad.
Vaatame Narikala kindlust ja kirikut, kust avaneb pilt oru nõlvadel paiknevale Gruusia pealinnale. Külastame 2002 valminud Gruusia mõõtmeilt suurimat õigeusu kirikut, Sameba katedraali.
Üle linna kõrguvadki täna kaks kuplit, vastne katedraal ja presidendi loss. Kes soovib, saab külastada väävlisauna, eraldi tasu eest. Ekskursioonid jalgsi ja bussiga.
Öö Tbilisis

3. päev 05.06.12
Muistne pealinn asus Mskhetas, mida on kutsutud ka uueks Jeruusalemmaks. Lähedal asub veel Jvari klooster, samas on Gruusia vaimuliku elu keskusi Svetitskhoveli, kuhu tuleb kokku palverändureid kogu Kaukaasiast ja kaugemaltki. Avaldame austust evangeeliumikuulutaja Püha Nino mälestusele, naisele, kes tõi Kristuse õpetuse Gruusiasse.Saame teada Gruusia risti ajalugu.
Öö Tbilisis.

4. päev 06.06.12
Tutvume David Gareja kloostrikompleksiga (asutatud 6. sajandil, munk David Garejeli poolt ) Osa kloostrikompleksist jääb teisele poole Azerbaidźaani piiri.
Tegemist on niisiis päris suure koobaskloostriga, kus kivisse on uuristatud üle 100 erineva ruumi: kirikud, kabelid, eluruumid, söögisaalid. Kahheetia veinipiirkonna elamine-olemine avab Gruusia elu omapärase tahu. Eluvesi on seal vein. Sõidame Gruusia suurimasse veinipiirkonda Alazani orgu ja tutvume erinevate veinitaludega.
Sõidame marsruudil: Sagarejo ( kus vaatame ka Ninotsminda katedraali ja kindlust ) –
Sighnaghi kui "Armastuse linn" imelised rõdudega majad, munakivisillutisega vanalinnatänavad. Külastame ka seal veinitalu.
Majutus hostelis või mõnes kohalikus peres.

5. päev 07.06.12
Varahommikune virgutuskõndimine Sighnaghi imelistel tänavatel.
Jätkame ringsõitu Kahheetias Gruusia veinimaal.
Sõidame Gurjaani ja tutvume sealsete veinivalmistamiste traditsioonidega.
Külastame "Gurjaani" veinitalu.
Teel Telavi külastame Tsinandalis prints Alexander Tśavtśavadze majamuuseumi, kes oli Gruusia romantismi rajaja, kuulus poeet, sõjamees ja muidugi veinivalmistaja.
Majutus Telavis hotellis.

6. päev 08.06.12
Hommikul tutvume Telavi linnaga.
Mägedest Gruusias mööda minna ei saa ja oleks ka patt. Kazbeki kaksiktipud jäävad üle viie tuhande meetri kõrgusele pilvedesse peitu. Tegemist on legendiderikka jumalate mäega, sinna sõidame mööda Gruusia sõjateed, mis on elamus omaette.
Teel on Ananuri kindlus ühes Tsminda Sameba kirikukompleksiga, peakirikut kaunistavad põnevad ornamendid ja freskod.
Sõidame Marsruudil: Telavi – Akhmeta – Ananuri – Pasanauri – Gudauri
Ööbime Gudauri suusakeskuses, hotellis Gudauri Hut, õhtusöök hinnas.

7. päev 09.06.12
Stepatsminda külas imetleme Kazbekki ja Gergeti kolmainsuse kirikut. Siis naaseme Gudauri, sööme gruusiapärast õhtusööki, see on hinnas.
Ööbime Gudauri suusakeskuses, hotellis Gudauri Hut.

8. päev 10.06.12
Uplistsikihhe liivakivvi kaevatud kunagised koobaslinnad märgivad paika, mis oli asustatud juba pronksiajal. Legendaarne kuninganna Thamar olevat seal valitsenud. Linna ajalugu on ristunud ka Siiditeega. Stalini sünnipaik Gori jääb lähedale. Sealt naaseme õhtuks tagasi Tbilisi. Sõit võtab siiski aega, paikkond on mägine.
Vaba aeg Tbilisis.
Lõpuõhtu veedame elava muusikaga restoranis, majutuses kohad kuni äralennuni.

9. päev 11.06.12
Äralend. Oleme kogenud sõbraliku rahva südamlikku vastuvõttu, näinud kuninglikke mägesid, Gruusiale omaseid massiivseid katedraale. Saabume Tallinnasse juba varahommikul, peale kella seitset.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)