Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Fotokonkurss lõppenud

27.04.2005 | | Rubriik: Uudised

Ajalehes Eesti Kirik väljakuulutatud fotokonkursi «Vaata armastava pilguga» tulemusel on toimetus üle külvatud kaunite piltidega.


Fotovõistlusele saabus suur lauatäis kaastöid.

Oma hinnangu andis professionaalse fotograafi pilguga Naatan Haamer, kelle lemmikuteks osutusid: Mari Paenurm «Avatud pühakoda»; Riina Pill «Taevane õnnistus»; Kirsti Malmi «Rändurid oleme»; Kristel Neitsov «Vesine pärlikee». Temapoolset äramärkimist leidsid veel Riina Pill «Aeg mõtlemiseks», Kerto Koppel-Catlin «Rõõm sünnist». Perekond Paenurm «Rõuge meeleolud», «Mõnulemas», «Merel», «Kojaehitajad Krüüdneris», «Puhkehetk». Samuti Kristel Neitsovi «Kodulugu», «Üleküllus», «Riburadapidi», «Otsetee» ning Indrek Seidla «Lootusrikka pilguga». Kõige huvitavamaks leiuks nimetati Arho Tuhkru «Talvekirik».

Oma töödega paistis silma Kerto Koppel-Catlin, kes saatis meile terve seeria suureformaadilisi loodusfotosid. Pilku püüdis ka Toomas Vooglaidi suur foto sinikaelpardist.

Pilte oli tõesti palju ja valikut teha raske, parima olid andnud endast kõik. Ka toimetus oli valikuga päri ning valis eelpool nimetatutele lisaks veel terve rea lemmikuid. Ja lemmikuteks osutusid teemade järgi:

Loomad ja linnud: Raivo Eelmaa «Igavesti sinuga»; Kirsti Malmi «Jumala peopesal», «Ahoi, tihased, tulge sööma!»; Kristel Neitsov «Kodulugu»; Liina Luure «Seljavõit».

Loodus: Kirsti Malmi «Loojanguhetk Niilusel», «Triibuline tikerberg», «Talvekülmadeks valmis», «2005. a jaanuari üllatus», «Vaid hetke kestab suvi»; Marja Leino «Lootuse päike tõuseb»; Aino Ilves «Leping», Ester Paenurm «Aja märgid Kase talus», Riina Pill «Imeline kingitus», Maarja Pokk «Õunapuu varjus»; Liia Kaskla «Kuldne loojang»; Kristel Neitsov «Otsetee»; Kerto Koppel-Catlin «Sügisheldus», «Armastuse valgus», «Lilled kuristiku serval».

Inimesed: Riina Pill «Kogenud koka uus kogemus»; Kristel Neitsov «Riburadapidi», «Hüüab»; perekond Paenurm «Meenutused möödunust», «Tähtis lugemine»; Kirsti Malmi «Misjonisupp», «See on mu väike vend», «Väike piimatooja»; Jaak Härma «4335 meetrit Jumalale lähemal».

Pühakojad: Mari Paenurm «Ilu»; Kristel Neitsov «Vaadates seda, kes on».

Muud fotod: Riina Pill «Loojanguni»; Kristiina Hennok «Pimedusest valgusesse»; Kristel Neitsov «Vaadates linna»; Mari Paenurm «Meeleolud ja mälestused Tallinna reidil septembris 2004. a»; Kirsti Malmi «Elu on värviline», «Tipptund».

Kuna konkursil osalemiseks polnud kitsendusi tehtud, siis esitasid oma fotosid ka meie toimetuse liikmed, kes aga seetõttu lemmikpiltide valimisel ei osalenud. Fotodega on võimalik tutvuda lähikuudel Eesti Kirikus ja Tartus toimuval kirikupäeval.

Täname kõiki osalejaid südamest ja soovime neile jätkuvaid kirkaid elamusi, mida võiks jäädvustada ja seeläbi ka teiste inimesteni tuua. Kevad on käes ja loodus sünnib uuesti – maailm on imedest tulvil. Vaadakem seda kõike ikka armastava pilguga!

EK
See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)