Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Fiorello Provera: Rünnakud kristlaste vastu

12.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Islamimaades on alanud globaalne sõda kristlaste vastu. Peaaegu igast maailmanurgast saabub iga päev teateid kristlaste sattumisest mõnitamise ja tagakiusamise ohvriks. 26. veebruaril plahvatas Nigeerias Jo linnas autopomm: hukkus kolm kristlast, kümned said haavata.

Vähemalt 500 inimest sai möödunud aastal surma rünnakutes, mida omistatakse islamistlikule rühmitusele Boko Haram, kes on soovitanud kristlastel Põhja-Nigeeriast lahkuda.

Sudaanis said kristlased korralduse 8. aprilliks riigist lahkuda. Ultimaatum puudutab 700 000 kristlast, kes on sündinud nüüdseks iseseisvaks riigiks saanud Lõuna-Sudaanis. Eritrea kohta ütlevad teated, et 2000–3000 kristlast hoitakse vangistuses ning paljusid neist võib olla piinatud.

Kristlased vangi

Kõige ohtlikum paik on kristlastele elamiseks Lähis-Ida, kus rünnakuid toimub hirmutava regulaarsusega. Kõige suurema surve all on Egiptuse koptid ja Iraagi kokkukuivav kristlaste kogukond. Paljud on mures kristlaste pärast Süürias. Iraanis peetakse jahti kristlaste kogudustele, kes kogunevad üksteise kodudes (nn kodukirikute liikmed) – neid pannakse vangi.

Edasi loe Eesti Päevalehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)