Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Filmikunst paneb elu üle järele mõtlema

26.11.2010 | | Rubriik: Kultuurielu, Uudised

Filmifestivalist saab osa 19. novembrist 5. detsembrini Tallinnas ja Tartus ning 7.–12. detsembrini üle Eesti.Selle nädala neljapäevast saab alguse 14. Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF), mille käigus on võimalus osa saada Euroopa ja maailma kinokunstist.
Filmifestival on kogunud aja jooksul üha suuremat popu­laar­sust: eelmisel aastal oli PÖFFil 55 000 külastust.
Sel aastal on võimalik vaadata filme 73 riigist, mis annab meile suurepärase võimaluse tutvuda teiste maade kultuuri ja religiooniga. Samuti käsitlevad filmid inimese eksistentsiaalseid küsimusi, elu ja surma teemat, usku ja inimsuhteid. Need on teemad, mis võiks pakkuda huvi igale kristlasele.
Linastuvatest filmidest tekitas minus suurt huvi Prantsuse film «Inimestest ja jumalatest», mis on esitatud võõrkeelse Oscari kandidaadiks ning käsitleb Alžeerias asuva kloostri munkade elu ja seda, kuidas klooster heidab majakana valgust ümbruskonda. Olla valguseks on iga kristlase ülesanne.
Huvitav teema on ka muude religioonide käsitlemine filmides, sest mida avatum on meie ühiskond, seda enam kohtume teiste usundite esindajatega.
Võib-olla tulevikus puutume ka Eesti ühiskonnas kokku teiste religioonidega ja siis on hea teada, millised on need inimesed ja nende eluküsimused.
Film «Usutunnistus» kõneleb näiteks islamikogukonnast Berliinis ja arutab sügavalt vastust inimese eluküsimustele. Ligi kolmsada PÖFFil linastuvat filmi pakuvad võimaluse leida just endale sobiv.
Kümne päeva jooksul on Tallinnas, Tartus ja kümnes teises Eesti linnas suurepärane võimalus näha väärtfilme ja soovitan seda kasutada. Infot filmide ja linastusaegade kohta leiab Internetist aadressilt www.poff.ee.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)