Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Filmikaameraga Õlimäel õigeusu nunnakloostris

08.05.2013 | | Rubriik: Teated

A3_c9. mail esilinastub uus Eesti dokumentaalfilm «Õlimäe õied», mis seejärel jääb nädalaks (10.–16. mai) jooksma Tallinnas kinos Artis ja Tartus kinos Ekraan.
Film räägib loo üsna erakordse elusaatusega 82aastasest Eesti nunnast, kes elab õigeusu kloostris Jeruusalemmas. Filmi autor Heilika Pikkov ütleb oma täispika (70 min) loovdokumentaali «Õlimäe õied» kohta, et filmi tehti kahe aasta vältel Õlimäe Issanda Taevaminemise kloostris Jeruusalemmas.
Õigeusu kloostris Õlimäel elab nunn ema Ksenja. Ja kuigi kõrge betoonmüüriga eraldatud kloostris kella kunagi ei keerata ning elu käib endiselt Juliuse kalendri järgi, on 20 aastat seal ema Ksenja jaoks möödunud kui üks silmapilk. Nunnade hierarhias on ta jõudnud eelviimasele astmele. On jäänud vaid üks samm – suur skeema, minek lõplikku vaikusesse. Kuid enne veel on talle antud luba viimast korda ära rääkida oma elu lugu.
Heilika Pikkov õppis tele- ja filmirežiid Tallinna ülikoolis ning täiendas end Inglismaal. 2005. aastal töötas ta mõned kuud väikeses telejaamas Iisraelis ja tegi seal oma esimese dokumentaalfilmi «Keerubite mäss» (2006), mis jõudis nii ETV ekraanile kui ka mitmele festivalile. Filmile on muusika kirjutanud Sven Grünberg.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)