Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Exaudi – Püha Vaimu ootus

01.06.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva ladinakeelne nimi Exaudi (‘kuule [Issand]’) on psalmist 27:7. Kristuse kirik ootab palvetades Püha Vaimu andi. Enne taevaminemist lubas Kristus oma jüngritele Püha Vaimu ja julgustas neid ootama selle tõotuse täitumist.
Kristuse tõotatud Püha Vaim loob kontakti taevasse läinud Issanda ja jüngrite (koguduse) vahele ning peletab hirmu. Usk ei ole mitte inimese püüdmise tulemus, vaid on Püha Vaimu poolt inimesele antud. Jumala Vaimu läbi saavad kristlased osa Kristusest ja tema toodud lunastusest. Püha Vaim kinnitab kristlastele, et nad on Jumala lapsed ja võivad tema poole pöörduda.
Nelipühad, millega meenutame Jumala Püha Vaimu tulemist jüngrite peale, on lähenemas. Nende pea saabuvate pühadega me mitte ei meenuta üksnes esimeste kristlaste suurt usulist kogemust, vaid loodame, et Jumala Vaim tuleb ka meisse ja muudab meie elu.
Selles maailmas vajab meie usk kinnitamist ja Jumala Vaim saab seda teha. Selleks, et olla eluteel kindel, vajame Jumala Vaimu juhtimist. Hea on vaadata tulevikku, kui teame, et Püha Vaim juhib meid. Jumala Vaim näitab meile, mida võime oma elus paremaks muuta. Nii võime end saabuvate pühade vastu ette valmistada ja paluda, et Jumal saadaks oma Vaimu meile.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)