Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Evald Saagi toetusfondist on esimesed stipendiumid jagatud

19.03.2014 | | Rubriik: Uudised

Läinud nädalal teatas usuteaduse instituudi (UI) usuteaduskonna dekaani kt Randar Tasmuth, et värskelt rajatud Evald Saagi nimeline toetusfond on andnud välja esimesed stipendiumid.
Välja anti kolm stipendiumi à 500 eurot, kusjuures teine ja kolmas stipendium jagati kahe stipendiaadi vahel. Esimese stipendiumi sai Joel Pulk (magistriõpe, usuteadus), teine stipendium läks jagamisele Jaana Vainu ja Edgar Roditšenko (magistriõpe, kristlik kultuurilugu) vahel ning kolmas stipendium jagati Katrin Viirese ja Ain Kajandi (rakenduskõrgharidus, usuteadus) vahel. Nimetud isikud valis fondi nõukogu välja üheksa kandidaadi hulgast.
«Stipp tiivustab ja ka kohustab kooli korralikult lõpetama, tunnetan vastutust,» kinnitab Eesti Kirikule antud usutluses Joel Pulk. Ta käsitleb saadud stipendiumi tunnustusena senitehtule, kuigi magistritöö kirjutamine on veel pooleli ning kaitsmine seisab alles ees. Pulk hindab otsustajate usalduslikkust. Peale moraalse tunnustuse väärtustab Pulk kahe väikese lapse isana ka materiaalset poolt: «Pere eelarve sai kindlasti leevendust, sest olen praegu peres ainuke rahateenija.» Lõputöö jaoks tehtud 12 intervjuu saamiseks on Pulk sõitnud Eestis ringi, nüüd on tagantjärele piletiraha «tagasi teenitud».
EELK UI Evald Saagi nimeline toetusfond on EELK loodud, et toetada üliõpilaste ja õppejõudude õppimisvõimalusi.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)