Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Eurooplased on arvatust religioossemad

14.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Saksa suurim erafond Bertelsmann Stiftung uuris inimeste religioossust 21 Euroopa riigis, esitades 21 000 inimesele 100 üksikasjalikku küsimust nende usu, religioossete kogemuste ja huvide kohta.

Uuring osutab, et eurooplased pole kunagi käinud kirikus nii vähe kui praegu. Uurimisprojekti juhi Martin Jaegeri hinnangul on eurooplased siiski religioossemad, kui arvati. Ligi 74 protsenti vastajatest pidas end religioosseks ning veerand väga religioosseks. Vaid 23 protsenti eurooplastest ei pidanud end religioosseks. Kõige suurem oli religioossete inimeste osakaal Itaalias ja Poolas, kõige väiksem Prantsusmaal. Kui katoliiklastest käib kirikus 42 protsenti, siis protestantidest vaid 15 protsenti. Kõikides vanuserühmades pidas enamus inimesi oma usku individualistlikuks, tunnistades usulist traditsiooni vaid osaliselt. Uurimuse tulemusel võib väita, et Euroopa on religioossem kui Venemaa, kuid vähem religioosne kui Ameerika Ühendriigid. Ligi 27 protsenti küsitletutest ütles, et ei kuulu ühessegi kirikusse, kuid 92 protsenti uskus, et igas religioonis on oma tõe seeme.

Jaegeri hinnangul on Euroopa kirikutel probleeme kommunikatsiooniga, kuna inimesed on seniarvatust palju avatumad usulistele sõnumitele ja praktikatele, samas aga tullakse kirikusse üha harvem.

http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=533&Itemid=1

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)