Esileht » Uudis » Uudised »

Eurole üleminek Eestis on alanud

02.11.2010 | | Rubriik: Uudised

EuromüntEesti liitub euroalaga 1. jaanuarist 2011.
Panka viidud kroonid muutuvad kontodel automaatselt eurodeks, säilitades eurodes sama väärtuse. Kontod konverteeritakse ühe eurosendi täpsusega ja lõppsummad ümardatakse kolmanda koha järgi pärast koma.
Praktiline info eurole üleminekust
1. juulist näitavad kõik kauplejad hindu kroonides ja eurodes. Hinnad on kahes vääringus esitatud kuni 30. juunini 2011, et inimestel oleks piisavalt aega uue rahaga harjuda.
13. juulil kinnitasid Euroopa Liidu rahandusministrid ametliku kursi kroonilt eurole üleminekuks, milleks on 15,6466 krooni 1 euro eest.
Alanud on müntide kogumise kampaania, mille käigus on kõigil võimalus tuua panka ja kanda oma arveldusarvele kodus olevad sendid ja kroonimündid ilma teenustasuta.
Novembris saadetakse igale leibkonnale koju põhjalikud materjalid eurole ülemineku ning euroraha tutvustamiseks. Materjalid sisaldavad ka konverteerimise abivahendit ja eurokalkulaatorit.
1. detsembrist on kõigil eraisikutel võimalik vahetada teenustasuta krooni sularaha eurodeks ametliku ümberarvestamiskursi alusel kõigis sularahaga tegelevates pangakontorites.
1. jaanuarist 2011 väljastavad sularahaautomaadid 5-, 10- ja 50-euroseid pangatähti. Kõik kroonihoiused muutuvad eurohoiusteks (muutub vaid arveldusühik). Kauplustes on võimalik maksta nii kroonides kui ka eurodes; pangaülekandeid ja kaardimakseid saab teha ainult eurodes.
14. jaanuarini on võimalik sularahas makstes kasutada nii kroone kui ka eurosid.
15. jaanuarist on ainsaks seaduslikuks maksevahendiks Eestis euro.
31. detsembrini 2011 vahetatakse krooni kupüüre ja sente eurodeks pangakontorites.
Eesti Pank vahetab kroone ja sente eurodeks tähtajatult, teenustasuta ja ametliku ümberarvestuskursiga.
Allikas: http://euro.eesti.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)