Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Et jõululaps leiaks tee laste südamesse

14.01.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Pühapäevakooli lapsed koos perede, Milvi Selbergi ja õpetaja Ahto Mäega kiriku altari ja Ernst von Liphardti altarimaali «Tulge minu juurde» (1902) ees. Foto: Toomas Kuddi

Väike-Maarja koguduse pühapäevakool töötab alates 1992. aastast.
Pühapäevakoolis käinud lastel on olnud eluaastaid 3–13. Tööd alustame ikka sügisel lõikustänupühast või septembri lõpus mihklipäevast.
Piiblilugude teemad saab valitud vastavalt laste eale ning eelnevatele teadmistele, mis omakorda tulenevad kirikuaasta kalendrist. Erinevate lugude kaudu saavad lapsed teada, kui tähtis on paluda andeks ja anda andeks, tunda rõõmu sõbra rõõmust ning valu ja kurbust sõbra kurbusest, kuidas olla rõõmus ja õnnelik ka siis, kui kõik soovid ja unistused ei täitu.
Preemiaks tublidele kohalkäijatele on suvine lastelaager, mida koos Simuna koguduse töötegijatega juba aastaid korraldame.
Laagri suuremaks eestvedajaks on olnud tädi Raija koos tädi Amiga (misjonärid Soomest). Nendel tegusatel suvepäevadel on koos meie lastega veel lapsi Rakkest, Kadrinast, Rakverest, Haljalast, Inju lastekodust ja isegi Narvast.
Jõulud on suured pühad nii täiskasvanutele kui lastele just kalli kingituse eest: «Kallim kink on meile Jeesus, jõululaps on Issand Krist», nii laulavad lapsed. Annaks Jumal, et jõululaps saaks meie ja kõikide laste südames kord aukuningana valitsema!
Neljandal advendil olid pühapäevakoolilapsed palutud peredega kirikusse, et otsida üles jõulupakid, mis üks ingel oli ära peitnud, tutvuda pillide kuninga oreliga, saada teada, millest jutustavad imeilusad vitraažaknad, mis koht on altar, kantsel ja veel palju muudki.
Ühiselt sai kokku lepitud, et kevadel läheme avastama kellatorni.
Õnnistatud uut aastat kõikidele lastele ja täiskasvanutele!

Milvi Selberg,
Väike-Maarja koguduse pühapäevakooli õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)